Тарифи на електроенергію для українців можуть зрости втричі: : кому з українців доведеться платити більше

За даними компанії “Вінницяобленерго”, побутові споживачі, які спробують красти електроенергію, платитимуть утричі вище, ніж зазвичай — від 6,03 до 8,79 грн за кВт*год.

В Україні споживачі електроенергії, які порушують закон і ухиляються від оплати, почали отримувати масштабні штрафи. Тарифи за вкрадену електроенергію збільшені втричі і тепер коливаються від 6,03 до 8,79 грн за кВтг, залежно від часу доби. Про це повідомляє Вінницяобленерго.

Для порівняння — звичайний тариф на електроенергію для домашніх споживачів становить 2,64 грн за кВт*год. Таким чином, за 50 кВт*год, які були оплачені “за законом”, споживачеві доведеться віддати 132 грн.

В Обленерго пояснили, що раніше для оцінки збитків від несплати застосовувався тариф, який визначав вартість електроенергії для споживача. Наразі цей тариф замінено ціною, що враховує витрати на купівлю 1 кВт*год електроенергії, а також витрати на її розподіл і передачу.

Тарифи на передачу і розподіл електроенергії є постійними і затверджуються регулятором (НКРЕКП). Однак середня ціна купівлі електроенергії на балансуючому ринку визначається постфактум і може змінюватися щомісяця.

Тож споживачі, які наважилися на крадіжку електроенергії, будуть не тільки зобов’язані оплатити всю використану електроенергію, а й зіткнуться зі штрафами.

“Для домашніх споживачів ця ціна буде майже втричі вищою — не 2,64 грн/кВтг (затверджений тариф на електроенергію), а від 6,03 до 8,79 грн/кВтг”, — підкреслили в обленерго.

Нагадаємо, що 6 квітня міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що через російські удари по енергетичній інфраструктурі України, уряд може підвищити ціни на електроенергію і закликати до економії електрики. Такий захід необхідний, щоб уникнути відключень вже цього літа.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше