Телеграм заблокував боти СБУ, ГУР та Мінцифри і потім розблокував: що стало причиною

Вчора звечора почали з’являтися повідомлення про те що популярний в Україні месенджер Телеграм заблокував офіційні боти, які допомагали в протидії російській військовій агресії проти України.

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомили про тимчасове блокування офіційних ботів у Telegram, які використовуються для протидії військовій агресії росії. Втім, згодом адміністрація месенджера відновила їх роботу.

Раніше декілька засобів масової інформації зазначили, що були заблоковані боти Головного управління розвідки, Служби безпеки України та бот Міністерства цифрової трансформації “єВорог”. Ці ресурси були недоступні користувачам і слугували платформою для повідомлення про переміщення російської військової техніки.

У заяві від розвідки вказано: «Незважаючи на блокування нашого боту — ваші персональні дані в безпеці! Втім, попереджаємо, що ворог створює боти зі схожими назвами. Не надсилайте на них жодних персональних даних. Ми вже відновлюємо роботу бота на інших платформах».

Також було надано офіційні контактні дані для звернень та заклик довіряти тільки перевіреним джерелам. Наразі не відомо, чи представники силових структур зверталися безпосередньо до керівництва Telegram щодо блокування ботів.

Зокрема, у Центрі стратегічних комунікацій повідомили про повне відновлення роботи всіх раніше заблокованих ботів, що стало важливим кроком у забезпеченні цифрової безпеки країни.

Причини, через які Телеграм заблокував офіційні українські боти, поки невідомі. Також невідомо, чи була це помста та “попередження” керівництва Телеграм через обговорення планів на блокування Телеграм в Україні.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше