Телескоп Джеймс Вебб вперше сфотографував планету за межами Сонячної системи
Космічний телескоп “Джеймс Вебб” Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) США вперше використовувався астрономами для отримання знімків планети за межами Сонячної системи. Повідомлення про це опубліковано на офіційному сайті аерокосмічного відомства.
«Вперше астрономи використовували телескоп NASA Джеймс Вебб для отримання прямого зображення планети за межами нашої Сонячної системи. Екзопланета є газовим гігантом, тобто не має кам’янистої поверхні і не може бути придатною для життя», – йдеться у повідомленні NASA.
Космічна обсерваторія відобразила екзопланету HIP 65426 b, маса якої в 6-12 разів більша за масу Юпітера. За даними вчених, ця планета значно молодша за Землю. Якщо нашій планеті близько 4,5 млрд років, то HIP 65426 існує всього 15-20 млн років. Планета вперше була виявлена за допомогою інструменту Spectro-Polarimetric High-contrast Exoplanet REsearch instrument (SPHERE) Європейської південної обсерваторії у Чилі.
Екзопланета HIP 65426 b знаходиться приблизно в 100 разів далі від батьківської зірки, ніж Земля від Сонця. Наголошується, що отримання прямих знімків планет є непростим завданням, оскільки вони значно менш яскраві порівняно зі зірками. Об’єкт HIP 65426 b більш ніж у 10 тис. разів тьмяніший за батьківську зірку в ближньому інфрачервоному діапазоні і в кілька тисяч разів тьмяніший у середньому інфрачервоному діапазоні. При використанні кожного з чотирьох фільтрів вдалося отримати зображення, на якому екзопланета виглядає як потік світла, форма якого змінюється.