Телескоп Kepler відкрив п’ять потенційно населених зоряних систем
Група вчених з Університету Іллінойсу (США), проаналізувавши дані телескопа Kepler, відкрила п’ять нових систем з подвійними зірками. Кожна з них містить планету, здатну підтримувати життя, повідомляє Frontiers in Astronomy and Space Sciences.
Кілька років тому вчені створили програму, що дозволяє визначити зону населеності подвійних зірок. В ході останньої наукової роботи вони випробували її на системах, де є як мінімум одна гігантська планета. Враховувалися такі показники, як маса зірок і їх яскравість.
Нагадаємо, зона населеності – ділянка зоряної системи, де планети можуть зберігати на поверхні рідку воду.
«Якщо планета підійде занадто близько до своїх зірок, її океани можуть википіти. Якщо планета знаходиться дуже далеко або навіть викинута з системи, вода на її поверхні в кінцевому підсумку замерзне, як і сама атмосфера, подібно CO2, який утворює сезонні полярні шапки на Марсі», – пояснив астрофізик Зігфрід Еггл.
Всі системи були відкриті місією Kepler: Kepler-16, Kepler-34, Kepler-35, Kepler-38, Kepler-64, Kepler-413, Kepler-453, Kepler-+1647 і Kepler-+1661.
Дві з них, Kepler-16 і Kepler-1647, виявилися несприятливими для розвитку життя. У них знаходилися планети-гіганти, які, за словами вчених, робили «всю населену зону динамічно нестабільною».
Але п’ять систем (Kepler-34, Kepler-35, Kepler-38, Kepler-64 і Kepler-413) дійсно можуть мати населені світи, причому Kepler-38 особливо перспективний. Вчені відзначили, що коли вони переконаються в стабільній орбіті екзопланет, то зможуть визначити, скільки випромінювання вони отримують від двох зірок.
«Моделюючи еволюцію зірок і орбіт планет, ми можемо оцінити фактичну кількість або випромінювання, яке отримує планета», – відзначили вони.