Tesla розкрила нові деталі амбітного проєкту зі створення суперкомп’ютера

Tesla встановить свій суперкомп’ютер Dojo вартістю понад 500 мільйонів доларів в Баффало (штат Нью-Йорк, США).

Губернаторка штату Кеті Хочул заявила, що суперкомп’ютер Dojo вартістю 500 мільйонів доларів для обробки мільйонів терабайтів даних з електромобілів Tesla з’явиться в Баффало і використовуватиметься для покращення безпеки безпілоних авто компанії.
Рішення щодо перенесення суперкомп’ютера до цього штату Tesla, як зазначає офіс Хочул, ухвалила зважаючи на «надійне електропостачання Нью-Йорка, сильний набір кадрів і наявність корисного простору для проєкту».

Гендиректор Tesla Ілон Маск водночас заявив, що сума інвестицій буде значно більшою.

«Губернаторка має рацію, що це суперкомп’ютер Dojo, але 500 мільйонів доларів — це, очевидно, велика сума грошей, але еквівалентна лише 10 тисячам систем H100 від Nvidia. Tesla витратить більше. … Ставки на те, щоб бути конкурентоспроможним у сфері штучного інтелекту, складають щонайменше кілька мільярдів доларів на рік», — заявив він в дописі на X (Twitter).

Вперше про проєкт Dojo було оголошено на заході Tesla, присвяченому штучному інтелекту, у 2021 році. Йшлося про те, що Dojo буде суперкомп’ютером, покликаним допомогти у створенні повністю безпілотного автомобіля. Tesla планувала використовувати суперкомп’ютер для обробки потоків відеоданих, які надходять від її електромобілів, для навчання штучного інтелекту. Минулого року Маск заявив, що Tesla планує витратити «понад 1 мільярд доларів» на Dojo.

Крім цього, Маска називав цей проєкт «програмою з високим ризиком та високою окупністю» та заявляв про можливе розширення і створення Dojo 1.5, Dojo 2, Dojo 3 тощо.

Джерело nv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше