Тестування супутникового інтернету Starlink почалося в Німеччині та Новій Зеландії
SpaceX нині створює низькоорбітальне угруповання Starlink, яке буде складатися з тисяч супутників та надавати послуги широкосмугового доступу до інтернету в самих різних куточках планети. Бета-тестування служби постійно розширюється та недавно було запущено в Німеччині й Новій Зеландії.
Розширення програми бета-тестування «Краще, ніж нічого» на Німеччину та Нову Зеландію відбулося слідом за останнім запуском 60 супутників Starlink. Це вже друга місія Starlink, запущена компанією SpaceX в цьому місяці та шоста в цьому році. Очікується, що до кінця березня відбудеться ще два запуски з виводом на орбіту ще 120 нових супутників: місії Starlink-21 та Starlink-22.
Сьогодні Starlink — найдосконаліше у світі угруповання супутникового інтернету на низькій навколоземній орбіті, що забезпечує підключення до Мережі по всьому світу. Зараз на орбіті Землі перебуває понад 1200 супутників Starlink. Клієнти Starlink, які беруть участь в програмі бета-тестування, придбають комплект, який містить антену тарілку та маршрутизатор Wi-Fi для бездротового підключення до супутникового Інтернету. У США стартовий комплект коштує $500 при щомісячній абонентській платі в $100.
Кілька місяців тому в інтерв’ю глава SpaceX Ілон Маск (Elon Musk) заявив: «Кожне нове угруповання супутників в історії збанкрутували. Ми сподіваємося стати першими, хто цього не зробить». На сьогодні SpaceX вже надає інтернет-послуги Starlink в США, Канаді, Великобританії та Франції. SpaceX заявляє, що бета-версія повинна забезпечувати швидкість від 50 до 150 Мбіт/с з затримками в межах 20-20 мс. Компанія збирається побудувати завод Starlink в Техасі, а також розгорнути супутникові послуги до кінця року у 25 країнах. Компанія також нещодавно подала заявку на забезпечення доступу до супутникового інтернету рухомих об’єктів.