Третьою поспіль невдачею завершилася спроба запуску ракети-носія Astra Rocket 3
Перший комерційний запуск ракети-носія Rocket 3 компанії Astra закінчився черговою невдачею. Це третій поспіль провальний старт для цієї ракети та п’ятий з п’яти невдач для Astra.
Космічний стартап Astra був створений у 2016 році Крісом Кемпом, колишнім CIO NASA, який відповідав за IT-складову в декількох проєктах агентства, і Адамом Лондоном. Основний продукт компанії, ракети легкого класу Rocket 3, призначені для запуску легких супутників на низьку навколоземну орбіту і є прямими конкурентами таких носіїв як Electron та Firefly Alpha. Теоретично Rocket 3 може доставити на сонячно-синхронну орбіту висотою 500 км до 150 кг корисного навантаження. При цьому висота самої ракети всього 11,6 м, а вартість запуску повинна скласти близько $2,5 млн. Старти здійснюються з Тихоокеанського космічного комплексу на Алясці, розташованого на острові Кадьяк біля узбережжя найпівнічнішого штату США.
На жаль, з чотирьох спроб запуску Rocket 3 одна була скасована, а три закінчилися невдачами. Попри те що в рамках старту варіанти Rocket 3.2 другий ступінь перетнув лінію Кармана і досяг космосу, швидкості для того, щоб вийти на цільову орбіту, їй не вистачило.
28 серпня 2021 року компанія зробила ще одну спробу запуску, але справи у Rocket 3.3 не склалися з самого старту. Замість того, щоб піти вгору, ракета здійснила незвичайний бічний ковзний маневр, ніби спираючись на стовп полум’я, і тільки потім почала підійматися. У певний момент здавалося, що вона просто завалиться на бік. Після двох з половиною хвилин політ був перерваний центром управління через те, що ракета відхилилася від траєкторії. Попередня причина невдачі – збій всіх п’яти двигунів Delphin першого ступеня безпосередньо в момент старту.
У лютому 2021 році Astra залучила інвестиції через первинне розміщення акцій. Ринкова вартість компанії оцінюється в $2,1 млрд. Не дивлячись на відсутність успіхів, Astra планує на 2022 року вже шість комерційних запусків з корисним навантаженням від різних замовників.
Нижче ви можете знайти повну трансляцію запуску Astra Rocket 3.3 з каналу NASASpaceflight. Сам старт на часовій позначці 1:33:30.