Ціни на пшеницю підскочили після початку ударів по російським кораблям на Чорному морі
Ціни на пшеницю зросли після того, як Україна використала морські безпілотники, аби вивести з ладу російський нафтовий танкер та військове судно. Водночас це поставило під загрозу ключовий експортний маршрут товарів з Росії через Чорне море
Про це пише Bloomberg.
Видання зазначає, що найбільший відправник вантажу пшениці росія, яка перевозить більшу частину свого зерна по водних шляхах. Цього року вона планує другий поспіль рекордний урожай та продати його на світовому ринку, включно з українським викраденим зерном з окупованих територій.
“Ризик у Чорному морі зростає з кожним днем, і будь-яка загроза російському експорту набагато серйозніша, ніж загроза українському експортному коридору”, – заявив Оле Хоу, головний виконавчий директор брокера та консультанта IKON Commodities.
Так, ф’ючерси на пшеницю на Чиказькій товарній біржі піднялися у понеділок на 3,4% до 6,545 доларів за бушель, а у Сіднеї торгувалися на рівні 6,4725 доларів після атаки України на російський військово-морський корабель. Тоді ж рух у Новоросійському порту було зупинено на кілька годин.
Видання пише, що рішення Києва розпочати війну з росією в Чорному морі відбулося після того, як 17 липня Володимир Путін відмовився від “зернової угоди” за посередництва ООН і початку кампанії путіна, яка націлена на знищення української портової інфраструктури шляхом масованих бомбардувань. Захід на це закрив очі. В результаті український експорт зернових значно скоротився, тоді як на російський це не вплинуло. Україна вирішила врегулювати це питання самостійно, через те що Західні партнери не відреагували на ці акти тероризму, ба навіть, розпочали свою блокаду українського зерна.
На чорноморський маршрут також припадає від 15% до 20% нафти, яку росія продає щодня на світових ринках, і він також є основним транзитним коридором для казахстанської нафти.
Ф’ючерси на пшеницю, як і раніше, знижуються майже на 20% цього року через перспективи небувалих урожаїв від ключових експортерів і, як і раніше, великий запас світових запасів.
Україна хоче того, щоб ЄС дозволив імпорт української агропродукції та рішуче нарешті відреагував на дії росії в Чорному морі шляхом введення кораблів НАТО в Чорне море для захисту “зернового коридору” та недопущення провокацій зі сторони росії.