Цього року Китай здійснить більше 40 космічних запусків, включаючи вивід на орбіту основи космічної станції
За останню п’ятирічку Китай виконав 152 запуски в космос, що перевищує кількість пусків будь-якої іншої країни світу. Новий рік наступної п’ятирічки країна почне з більш ніж 40 запусків, включаючи вивід на орбіту базового модуля майбутньої космічної станції. Тим самим Китай стане третьою після США та СРСР країною, що побудувала на орбіті свій космічний будинок.
«Китайський проєкт пілотованої космічної станції увійде в критичну стадію і стане головним пріоритетом космічної програми протягом року», — заявив сьогодні представник CAST (Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації).
Основний модуль першої космічної станції «Тяньгун» буде запущений навесні ракетою-носієм «Чанчжен-5» — новою важкою ракетою, успішно випробуваної в кінці минулого року. Будівництво станції планується завершити в кінця 2022 року, для чого знадобиться в цілому 12 запусків.
За повідомленнями державних ЗМІ Китаю, космонавти вже проходять підготовку до місії й до майбутніх дослідних робіт на орбіті. Також космічна програма включає підготовку до польоту на Місяць з екіпажем і постійне поліпшення навігаційної системи Beidou. Забігаючи далеко вперед, Китай розраховує створити місячну пілотовану орбітальну станцію у 2045 році, але для здійснення цих планів необхідно вирішити масу технічних проблем, в чому США далеко випередили Китай, включаючи багаторазове використання частин ракет-носіїв.