Цього року Tesla спробує довести, що вона дещо більше, ніж просто автовиробник

Глава Tesla Ілон Маск (Elon Musk) давно наполягає на тому, що його компанія є чимось більшим, ніж просто автовиробник. Протягом багатьох років це твердження відходило на другий план на фоні проблем із виробництвом електромобілів. Однак цього року підхід зміниться і Tesla докладе серйозних зусиль, щоб стати більш значущим постачальником енергосистем як для приватних осіб, так і для великих клієнтів.

«З часом, ми вважаємо, що попит на стаціонарні системи зберігання енергії буде, принаймні, таким самим високим, як попит на автомобілі»,— заявив Ілон Маск на щорічній зустрічі з акціонерами компанії у жовтні минулого року.

Tesla прагне створення моделі, що нагадує екосистему апаратного забезпечення Apple, яка, як правило, підштовхує людей, які вже здійснили покупку, купувати ще більше товарів. У цьому плані Tesla може запропонувати три основні типи товарів: електромобілі, системи сонячних панелей Solar Roof та акумулятори Powerwall для зберігання накопиченої енергії.

«Основна концепція Tesla полягає в тому, щоб зробити будинок настільки енергонезалежним та самодостатнім, наскільки це можливо. Ідея полягає в тому, щоб мати будинок, що повністю забезпечується енергією Tesla», – вважає аналітик дослідницької служби Bloomberg LP Пол Лезкано (Pol Lezcano).

Успіх Tesla у сфері автомобілебудування може сприяти розвитку енергетичного спрямування бізнесу. Наявність електромобіля означає значне збільшення рахунків за електроенергію. Покрити ці витрати згодом допоможе сонячна енергетика. За підрахунками Tesla, потреба сім’ї в електроенергії подвоїться, якщо замінити два автомобілі з ДВЗ на електромобілі. Тому Tesla підштовхує клієнтів, які вже використовують сонячні панелі до покупки акумуляторів Powerwall. Внаслідок цього енергія, що збирається, буде накопичуватися, що допоможе розв’язувати проблему з нестачею енергії.

Цього року макропроекти Tesla також можуть набрати обертів. Акумулятори для зберігання енергії, що отримується з відновлюваних джерел, є привабливим варіантом для комунальних підприємств, що змушені скорочувати викиди шкідливих речовин. У районі затоки Сан-Франциско Tesla разом із PG&E Corp. побудували 182,5-мегаватну систему зберігання енергії Elkhorn Battery Energy Storage System, яка запрацює у другій половині року і стане одним із найбільших подібних об’єктів у світі. Комунальним службам Tesla пропонує модульні системи Megapack потужністю 0,8 мегават і вартістю близько $1,4 млн. Така батарея має розміри з контейнер для перевезення вантажів і незабаром їх випускатимуть на новому заводі Megafactory, що будується в Каліфорнії.

На стику домоволодінь та мережі діє пілотна програма Tesla щодо створення так званої віртуальної електростанції. У рамках цієї програми клієнти трьох найбільших комунальних підприємств Каліфорнії можуть спрямовувати надлишки енергії назад до мережі у разі підвищеного попиту. За даними джерела, зараз учасники програми Tesla мають у розпорядженні акумулятори сумарною потужністю 42 мегават і їх вистачить для забезпечення енергією 31500 домоволодінь. Tesla також отримала дозвіл на прямий продаж електроенергії споживачам у Техасі та планує пропонувати акумулятори оптовим продавцям.

Паралельно з розвитком бізнесу Tesla вирішить безліч проблем, включаючи брак акумуляторних батарей і дефіцит кваліфікованих робітників. Крім того, компанія стикається з жорсткою конкуренцією з боку великих промислових конгломератів та компаній на зразок Sunrun Inc., які займаються встановленням сонячних панелей на дахах будинків.

Джерело bloomberg

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше