Туреччина починає масове виробництво боєприпасів з лазерним наведенням для своїх безпілотників
Туреччина розпочала масове виробництво свого новітнього мініатюрного боєприпасу, розробленого для безпілотних літальних апаратів (БПЛА), заявив чиновник у суботу.
Розроблений Інститутом досліджень і розробок TÜBITAK Defense Industries Research and Development Institute (SAGE), боєприпас з лазерним наведенням Bozok пройшов численні успішні вогневі випробування.
Його стрілецькі випробування показали, що його інтегрували в безпілотний бойовий літальний апарат Bayraktar TB2 (UCAV), розроблений магнатом безпілотників Bayraktar.
«Почалося масове виробництво першого в інституті боєприпасів БПЛА Bozok», – сказав Гюркан Окумуш, менеджер TÜBITAK SAGE, додавши, що вони почнуть постачання партіями.
Окумуш також сказав, що вони розробили ще більш ефективну боєголовку для Бозока, а також розширили її дальність.
«Ми розробили проникаючу боєголовку для Bozok. Ми проведемо деякі відповідні випробування на стрільбу», – зазначив він.
Bozok менший і має легку компактну конструкцію в порівнянні з MAM-L, який активно використовується турецькими безпілотниками. MAM-L є частиною сімейства інтелектуальних мікробоєприпасів вітчизняного виробництва (MAM), до якого також входять MAM-C і MAM-T.
Дальність дії Bozok була розширена до 15 кілометрів (9,3 милі) з початкових 9 кілометрів, але її розробник сподівається збільшити її ще більше.
«Були вогневі випробування, де ми пройшли понад 15 кілометрів з Bozok, ми дивимося, де ми можемо це збільшити далі. Ми прагнемо досягти ще більшої дальності», – сказав Окумуш.
За словами його розробника, Bozok забезпечує ефективний захист, не ставлячи під загрозу дружні елементи в асиметричній війні, надаючи безпілотникам можливість атаки. Його легка і компактна конструкція дозволяє йому забезпечити експлуатаційну відповідність для дронів, де вага є критичною.
Точне наведення Bozok досягається за допомогою напівактивного лазерного шукача. Він дає широкомасштабний протипіхотний ефект, який спирається на датчики наближення та оптимізовану ефективність цілі.
Туреччина також наблизилася до останньої стадії, коли мова йде про власні ракети класу «повітря-повітря» Bozdoğan і Gökdoğan, також розроблені TÜBITAK SAGE.
Незабаром вони можуть бути налаштовані на масове виробництво, оскільки Окумуш у п’ятницю заявив, що вони проводять останні дослідження та аналіз.
Bozdoğan Gökdoğa розробляються в рамках проекту Göktüğ, яким керує TÜBITAK SAGE.
Робота інституту над ракетами класу «повітря-повітря» розпочалася у 2013 році. Він розробив Gökdoğan як інфрачервону ГСН малої дальності з високою маневреністю та «Боздоган» як активну радіолокаційну ГСН великої дальності.