У 20 разів смертоносніша за COVID-19: вчені на Давоському форумі обговорять гіпотетичну загрозу “Xвороби X”

Термін “Хвороба Х”, який з’явився кілька років тому, використовують вчені для заохочення розробки контрзаходів, включаючи вакцини та тести, які можна буде використовувати у разі майбутнього спалаху захворювання.

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі, який пройде з 15 по 19 січня, обговорять можливе виникнення пандемії гіпотетичної хвороби, яка отримала назву “Хвороба Х”, як сказано на сайті заходу.

В анонсі майбутньої зустрічі для обговорення майбутньої можливої ​​пандемії сказано, що згідно з прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) невідома “Хвороба Х” може спричинити у 20 разів більше смертей, ніж пандемія COVID-19.

Тому учасники форуму, де з доповідями виступатимуть міжнародні експерти, зокрема голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус, обговорюватимуть те, які нові зусилля необхідні, щоб підготувати системи охорони здоров’я до численних викликів. Обговорення гіпотетичної хвороби призначено на 17 січня.

Для гіпотетичної невідомої загрози для людства вчені дали назву “Хвороба Х” ще кілька років тому. Цей термін використовують вчені для заохочення розробки контрзаходів, включаючи вакцини та тести, які можна буде використати у разі майбутнього спалаху нової хвороби, пише Forbes.

Ще наприкінці 2022 року ВООЗ створила групу з більш ніж 300 вчених для вивчення невідомого патогену, який може спричинити серйозну пандемію, яка в кілька десятків разів може бути більш смертоносною, ніж пандемія коронавірусу.

Представники ВООЗ стверджують, що дослідження нових вірусів та патогенів необхідне для швидкого та ефективного реагування на появу нової пандемії.

Вчені вважають, що гіпотетичний спалах “Хвороби Х” можна порівняти з появою інших смертоносних інфекційних захворювань, які застали медичний світ зненацька.

Літера Х у назві хвороби підкреслює її несподіваний та непередбачуваний характер.

Джерело t4

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше