У березні в Місяць вріжеться не другий ступінь Falcon 9, а частина китайської ракети
Ракета, яка має впасти на супутник Землі 4 березня, зовсім не другий ступінь SpaceX Falcon 9, а верхній щабель китайської Long March 3C (відома також як Changzheng 3C, CZ-3C, LM-3CВ і «Чанчжен 3C»), що використовувалася для запуску місячної станції «Чан’е-5Т1» у 2014 році.
У січні автор астрономічного програмного забезпечення Білл Грей повідомив, що він і група астрономів-аматорів простежили за траєкторією космічного об’єкта WE0913A, який, на їхню думку, є другим щаблем ракети Falcon 9, що запустив зонд NASA Deep Space Climate Observatory (DSCOVR) у 2015 році. На основі цих спостережень Грей заявив, що ракета вріжеться до Місяця у районі кратера Герцшпрунг 4 березня.
У соціальних мережах почали ставитись питанням, чи не зрушить це супутник з орбіти, а також закликали покарати компанію Ілона Маска SpaceX за неналежну утилізацію ракети й навіть вимагали, щоб SpaceX прибрала майбутній безлад на Місяці.
Однак Джон Джорджіні з Лабораторії реактивного руху NASA зв’язався з Греєм і повідомив, що траєкторія щабля Falcon 9 не співпадає з траєкторією космічного корабля DSCOVR. Хоча ракета і DSCOVR знаходилися на різних орбітах, вони повинні були перебувати в одній частині неба. Але 13 лютого 2015 Falcon 9 пройшла близько до Місяця, а зонд залишився далеко.
У результаті Грей переглянув свої дані, проаналізувавши попередні місії. Як виявилося, найбільш вдалий кандидат — залишки ракети, яка запустила китайську місячну станцію «Чан’є-5Т1» 23 жовтня 2014 року. Грей простежив зворотну траєкторію ракети, і вона привела його до району стартового майданчика в Китаї. Також орбітальні елементи китайської ракети співпали з орбітальними елементами аматорського радіокубсату, який вирушив у космос разом із «Чан’є-5Т1».
«Я думав, що це або DSCOVR, або якесь обладнання, пов’язане з ним. Але у мене виникли проблеми з пошуком будь-яких даних про траєкторію DSCOVR. Подальші спостереження підтвердили, що WE0913A пролетів повз Місяць через два дні після запуску DSCOVR, і я, та інші спостерігачі дійшли висновку, що ототожнення нинішнього об’єкта з другим щаблем було помилковим», — написав Грей.