У капсулі із зонда Хаябуса-2 знайшлися сантиметрові частки астероїда Рюгу, а ще шматочок металу
Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) продовжує займатися вилученням зразків ґрунту з астероїда Рюгу, отриманого та доставленого на Землю за допомогою космічної міжпланетної станції «Хаябуса-2» (Hayabusa2). В результаті, до виявлених на початку в отворі контейнера дрібних гранул чорного піску, вчені JAXA витягли більш крупніші частки ґрунту.
Кураторська робота над зразками Рюгу неухильно просувається. 21 грудня були розкриті камери для вилову проб B і C, і потім вміст камер A і C було переміщено в контейнери для збору зразків, показані на фотографії. Найбільші частки в камері C мають діаметр близько 1 см! », – повідомляється на сторінці агентства у Твіттері. Для порівняння, піщинки чорного кольору, раніше виявлені в отворі контейнера, мають діаметр близько 1 мм. Вага зразків ґрунту з астероїда, доставлених на Землю, дорівнює 5,4 г. Це набагато більше, ніж 0,1 г ґрунту, який планувалося видобути в рамках місії.
У контейнері зі зразками ґрунту був виявлений невеликий шматочок металу. Як повідомляють вчені, вони поки не встановили його походження. Разом з тим вчені припустили, що це може бути частинка алюмінію, яка відокремилася від ріжка пробовідбірника під час відбору зразків на астероїді та потрапила в контейнер разом з ґрунтом.
Раніше повідомлялося, що процес відкриття контейнера і сортування зразків буде досить тривалим та займе близько шести місяців. Тому, цілком можливо, нас ще чекають цікаві новини про отримані зразки на астероїді. Що стосується зонда “Хаябуса-2», то зараз він знаходиться на шляху до наступного космічного об’єкта — астероїда 1998 KY26 діаметром всього 30 м, до якого, як очікується, зонд наблизиться в липні 2031 року.