У Китаї знайшли останки динозавра, який висиджував яйця
У китайській провінції Цзянси виявили скам’янілі останки динозавра, який сидить на кладці яєць. Усередині яєць збереглися ембріони, повідомляє Science Bulletin.
Знахідка такого роду стала першою у світі. Відомо, що її знайшли в шарі порід, сформованих 70 мільйонів років тому.
Загиблу істоту ідентифікували як овірапторозавра. Цей птахоподібний динозавр жив на Землі в крейдяний період, 130-66 мільйонів років тому.
Кладка складалася з 24 яєць. У семи з них вчені помітили скелетні останки зародків. Вони перебували в досить пізній стадії розвитку. Отже, їхня мати померла не під час відкладання яєць.
Автори дослідження прийшли до висновку, що овірапторозавр висиджував яйця, як сучасні птахи. Аналіз ізотопів кисню підтвердив, що яйця постійно перебували в теплі.
«Дитинчата були майже готові вилупитися, що говорить нам, поза всяким сумнівом, про те, що цей овірапторід досить довго доглядав за своїм гніздом», – зазначив автор статті та палеонтолог хребетних Метью Ламанов з Музею природної історії Карнегі в Піттсбурзі (США).
Дослідження показало, що деякі зародки досягли більш зрілої стадії. Якби їм судилося вилупитися, вони з’явилися б на світ в різний час. Ця особливість («асинхронне вилуплення»), вочевидь, розвинулася у динозаврів і сучасних птахів незалежно один від одного.
У шлунку дорослого динозавра також знайшли кілька каменів. На думку дослідників, він проковтнув їх спеціально, щоб легше перетравлювати їжу. Така поведінка характерна для багатьох сучасних видів.