У Львові прооперували дівчину з ДЦП, хребет якої викривився на 90 градусів

У Львові лікарі провели успішну операцію 15-річній Михайлині, яка страждає на дитячий церебральний параліч (ДЦП) і сколіоз. Через останнє захворювання хребет дівчини викривився на 90 градусів, пише УП Життя.

За три роки хвороба значно погіршила стан дівчини, схиляючи її на один бік. Михайлину діагностували з ДЦП, коли їй було всього 8 місяців. Це захворювання центральної нервової системи, яке порушує координацію, рухову та м’язову активність. Через це дівчина з дитинства пересувається на інвалідному візку, оскільки її мозок надсилає негативні імпульси в м’язи, через що ноги не слухаються.

З 8 років Михайлина регулярно відвідувала ортопедів-травматологів, які допомогли їй позбутися контрактур – обмежень рухів у суглобах нижніх кінцівок. Це дозволило дівчині рухати ногами та навіть ставати на них. Проте у 12 років у Михайлини почав розвиватися сколіоз, який швидко прогресував.

Операцію, що тривала 6 годин, виконали львівські хірурги разом з американським колегою Марком Диржкою з Пресвітеріанської лікарні Нью-Йорка. За словами ортопеда-травматолога Лікарні Святого Миколая Мар’яна Орача, спочатку лікарі відділили хребет від м’яких тканин, потім виділили кожен хребець і ввели у них спеціальні гвинти, які з’єднали між собою титановими стержнями. Саме ці стержні вирівняли спину дівчини.

Медикам вдалося виправити викривлення хребта на 80%. Зараз Михайлина відновлюється після операції.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше