У Львові вперше провели операції із вживлення стовбурових клітин дітям

У Львові вперше провели операції зі вживлення стовбурових клітин трьом українським дітям із порушеннями рухливості кінцівок, повідомляє Перше медичне об`єднання Львова.

“Втручання із вживленням стовбурових клітин — це одна із провідних світових методик регенеративної медицини. І нещодавно вона була вперше застосована і у нашій лікарні”

Перше медичне об`єднання Львова

За словами Першого медичного обʼєднання Львова, такий метод лікування допомагає дітям з опіковими травмами та іншими патологіями покращити рухливість кінцівок.

Однією з трьох пацієнтів стала 17-річна Божена. Дівчина народилася зі зрощенням променевої та ліктьової кісток, через що долоня її лівої руки була обернена наперед.

Рік тому лікарі скорегували патологію, а тепер за допомогою вживлення стовбурових клітин відновили повну активність кінцівки.

Лікарі провели операцію у кілька етапів:

  • Методом ліпосакції лікарі забрали зі стегнової ділянки пацієнтки жирову тканину та відділити від неї мезенхімальні стовбурові клітини;
  • Вживили їх у раніше прооперовану ділянку руки.

Зазначається, що стовбурові клітини можуть трансформуватися у будь-який інший тип клітин, сприяючи швидкому відновленню тканин руки.

Інші дві операції лікарі провели дітям із післяопіковою та травматологічною патологіями.

Операції проводили італійський хірург Роберто Брамбілла й ортопеди-травматологи дитячої лікарні Святого Миколая Першого медобʼєднання Львова.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше