У Львові виконали рідкісну операцію — пацієнтці з раком кісток пришили ногу задом наперед (фото)

У Львові лікарі з трьох міст успішно провели рідкісну операцію — ротаційну пластику.

Для того, щоб зберегти функціональність ноги 18-річній Юлії з раком кісток, хірурги видалили середню частину кінцівки, а нижню пришили задом наперед. Про це повідомляє Дитяча лікарня Святого Миколая.

Оскільки рак поширився на колінний суглоб, дівчині могла знадобитися ампутація ноги на високому рівні. Проте лікарі з Івано-Франківська, Львова та Києва вирішили провести ротаційну пластику, щоб зберегти кінцівку максимально функціональною.

Ротаційна пластика — це хірургічне втручання у дітей, яким через рак кісток видаляють частину ноги разом з коліном. А нижню частину кінцівки разом зі стопою повертають на 180 градусів і задом наперед пришивають до стегнової кістки.

Таким чином, стопа починає виконувати роль коліна, що згодом дозволяє встановити протез та зберегти чутливість та рухливість кінцівки.

Хірурги видалили уражені саркомою кістки та прямо під час операції обстежили тканини на злоякісність, щоб бути певними, що повністю видаляють пухлину. Після цього лікарі з’єднали стегнову та великогомілкову кістки, останню при цьому розвертаючи на 180 градусів і фіксуючи їх металевою пластиною та гіпсом.

Пацієнтка вже повернулася до Івано-Франківська та продовжує лікування хіміотерапією. Після повного загоєння ноги її чекає протезування.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше