У Міністерстві оборони США знайшли, як відключити Starlink для російських військових

Пентагон знайшов спосіб блокувати російських військових користувачів терміналів супутникового зв’язку Starlink від компанії SpaceX.

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Керівник відділу космічної політики Міністерства оборони США заявив, що Пентагон знайшов спосіб запобігти несанкціонованому використанню російськими військовими інтернет-терміналів Starlink.

«США активно співпрацювали з урядом України та компанією SpaceX з метою протидії незаконному використанню Росією терміналів Starlink», – заявив Джон Пламб, помічник міністра оборони з питань космічної політики.

Термінал Starlink на російській позиції в окупованій частині України. Фото: defenseone.com.

Сполучені Штати вже протидіють використанню терміналів Stralink російськими військовими, однак Пламб вважає, що росія намагається обійти ці обмеження.

«Хоча це й надалі залишатиметься проблемою, я думаю, що ми вже впоралися з нею і знайшли хороші рішення як зі Starlink, так і з Україною», – сказав він.

Пламб відмовився уточнити, які тактики, методи або процедури використовуються для протидії використання Stralink росіянами.

Проблеми зі Starlink в Україні

9 лютого 2023 року «Мілітарний» повідомляв, що компанія SpaceX вжила заходів, щоб українські військові не могли використовувати супутниковий інтернет-сервіс Starlink для керування дронами в регіоні під час війни з росією.

Супутниковий інтернет-сервіс Starlink від SpaceX, який забезпечив українську армію супутниковим зв’язком для захисту від російської армії, «ніколи не був призначений для використання у вигляді зброї», — заявила Гвінн Шотвелл, президентка і головна операційна директорка SpaceX.

Український військовий з терміналом Starlink. Фото з відкритих джерел

За словами Шотвелл, використання Starlink із безпілотниками виходить за межі угоди, яку SpaceX уклала з урядом України.

Пізніше, у вересні 2023 року, повідомлялося, що Ілон Маск передав Пентагону контроль над частиною терміналів супутникового зв’язку Starlink, що застосовуються Силами оборони. Причиною такого рішення стало бажання відмежуватися від відповідальності, пов’язаної з російсько-українською війною.

У лютому цього року з’явилася інформація, що термінали Starlink почали використовувати російські окупаційні війська. Бізнесмен Ілон Маск відреагував на повідомлення про те, що російська армія використовує у війні з Україною термінали Starlink. Маск назвав цю інформацію «хибною», заявивши, що його компанія SpaceX не продає ці термінали супутникового інтернету до рф.

Альтернатива Stralink

На початку квітня повідомлялося, що найбільший український мобільний оператор «Київстар» буде офіційним представником британської компанії OneWeb в Україні.

Про це заявив B2B-директор «Київстар» Костянтин Вечір на Business Wisdom Summit.

Компанія OneWeb володіє сузір’ям супутників для забезпечення широкосмугового інтернет-зв’язку і є альтернативою Starlink від компанії SpeceX.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше