У Міноборони пояснили, чому не можна поширювати дані про гарячі точки до офіційних повідомлень
У Міноборони закликали українців не поширювати дані про гарячі точки до офіційних повідомлень. Мовиться про заяви, що ЗСУ вийшли з якогось населеного пункту або зайшли туди.
Ганна Маляр – заступниця міністра оборони – написала на своїй Фейсбук сторінці, що така інформація, поширена до офіційних повідомлень, шкодить роботі ЗСУ. Українські захисники та захисниці втрачають дорогоцінний час. Мовиться про добу – дві, коли ЗСУ могли б реалізовувати свої військові плани та маневри за умов непублічності ходу військової операції.
За словами Маляр, наприклад, водночас з виходом або заходом у місто ЗСУ реалізовують паралельно декілька завдань. Це необхідно робити в умовах інформаційної тиші.
Публічна демонстрація цивільними особами обізнаності щодо ходу військових операцій та повідомлення про це у соцмережах до офіційних заяв Генштабу почасти зриває військові операції – як це було вчора і позавчора щодо Сєвєродонецька, – заявила Маляр.
Вона додала, що ЗСУ просто не дали доробити заплановане. За словами Маляр, все, що можна говорити, українцям повідомляють офіційні джерела: Генштаб і Міноборони
Інформація про Сєвєродонецьк – закрита
- Ще 24 червня Олександр Мотузяник – речник Міністерства – заявив, що інформація про перебування ЗСУ у Сєвєродонецьку наразі є закритою. Дуже важливо не зашкодити діям українських захисників та захисниць.
- Також людей просять не поширювати інформацію про звільнення чи втрату населених пунктів до завершення операції. Такі дії є некоректними та шкодять українським захисникам та захисницям.
Втрати ворога
Українські захисники та захисниці продовжують завдавати ворогу значних втрат. Станом на 25 червня Генштаб ЗСУ повідомив про 34 700 ліквідованих окупантів. Також вдалося знищити:
- танків – 1511 (+4) одиниць;
- бойових броньованих машин – 3645 (+8) одиниць;
- артилерійських систем – 764 (+5) одиниць;
- РСЗВ – 241 (+0) одиниць;
- засоби ППО – 99 (+0) одиниць;
- літаків – 217 (+1) одиниць;
- гелікоптерів – 184 (+1) одиниць;
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 626 (+4),
- крилаті ракети – 137 (+0),
- кораблі /катери – 14 (+0) одиниць;
- автомобільної техніки та автоцистерн – 2560 (+7) одиниць;
- спеціальна техніка – 60 (+0).