У Німеччині зупинили три останні енергоблоки на АЕС
Починаючи з 2003 року, у Німеччині вже було зупинено 16 атомних реакторів
Минулими вихідними ера атомної енергетики в Німеччині, яка тривала понад 60 років, остаточно завершилася. У ніч на неділю, 16 квітня, влада відключила від мережі три останні атомні енергоблоки..
Попри зупинку поставок російського газу і безперервні дебати, в Німеччині відключили останні працюючі атомні електростанції: Isar 2 в Баварії, Neckarwestheim 2 в Баден-Вюртемберг і Emsland в Нижній Саксонії. Там виробляється 6% електрики країни.
Таким чином, ФРН завершила шлях поступової відмови від атомної енергетики, який тривав понад 20 років і активізувався після радіаційної катастрофи на японській АЕС Фукусіма-1.
Раніше, починаючи з 2003 року, у Німеччині вже було зупинено 16 атомних реакторів.
Згідно з планом енергетичного переходу, останні три АЕС країни мали закритися наприкінці 2022 року.
Проте їхнє відключення уряд Олафа Шольца відклав до середини квітня 2023 року через припинення постачання російського газу і загрозу важкої енергетичної кризи. Однак становище із заповненням газосховищ у Німеччині виявилося кращим, ніж очікувалося.
2002 року тодішній міністр довкілля в уряді Герхарда Шредера (СДПН) Юрген Тріттін, який представляв «зелених», провів перше рішення про поступову відмову від АЕС. Фінальну крапку поставила катастрофа на японській АЕС Фукусіма-1, коли в Німеччині уряд на чолі з канцером Ангелою Меркель остаточно поставив хрест на долі атомних станцій.
Частка відновлюваних джерел енергії («зеленої енергетики») у Німеччині за десять років збільшилася з 25% до 46%. Однак Німеччина залишається першою за викидами CO2 у Європі: вугільні станції досі виробляють третину електроенергії у країні. А в останній рік частка вугілля зросла на 8% – на тлі припинення поставок російського газу.