У Парламенті розглянули поправки до закону про мобілізацію: відстрочка для аспірантів та осіб, що доглядають за інвалідами

Парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки на засіданні в п’ятницю вивчив 260 поправок до законопроєкту про мобілізацію в Україні. Серед них було схвалено зміни, що дозволяють аспірантам усіх форм навчання отримати відстрочку від призову. Інформацією про це поділилася народний депутат Ірина Фріз з фракції “Європейська солідарність”.

Фріз у своєму дописі у Facebook зазначила, що комітет зосередився на розгляді поправок, які стосуються надання відстрочки та бронювання, зупинившись на поправці під номером 2105. За її словами, комітет підтримав поправку, яка передбачає відстрочку для військовозобов’язаних з дружинами або чоловіками, що мають інвалідність I чи II групи, особливо тих, хто стикнувся з втратою кінцівок, а також тих, хто має онкологічні захворювання, розумові чи психічні вади, або є батьками неповнолітніх дітей.

Крім того, підтримано відстрочку для осіб, чиї батьки або батьки дружини/чоловіка мають інвалідність I або II групи, при умові, що в сім’ї немає інших, крім військовозобов’язаних, хто міг би забезпечити їм догляд. Також відстрочка буде надана військовозобов’язаним, які є членами сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи та зайняті постійним доглядом за нею, а також аспірантам бюджетної та комерційної форм навчання.

Втім, певні категорії громадян відстрочку не отримали, серед них — начальницький склад НАБУ та ДБР, співробітники МЗС України, особи з дипломатичним рангом, а також релігійні проповідники та священнослужителі. Фріз наголосила, що регулювання цих питань має відбуватися через закон про альтернативну службу.

Зазначено, що наступне засідання комітету заплановане на понеділок, 25 березня, де продовжиться розгляд поправок.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше