У рф «зникла» субмарина-довгобуд, що може запускати «новітні» ядерні «безпілотники» (оновлено)
Росія знову хоче лякати світ своєю "аналоговнет" зброєю
Оновлено: у Центрі протидії інформації зауважують, що інформація про підводний човен “Бєлгород” може зіграти на руку російській пропаганді. Моніторинг показав, що:
- Станом на 3.10.2022 на сайті НАТО така інформація не оприлюднена,
- НАТО регулярно фіксує активність російських підводних човнів, починаючи з часів Холодної війни,
- Про модернізацію навігаційних систем та озброєння підводних човнів рф Альянс заявляв ще 2016-го року.
“Путін, схоже, близький до того, щоб кинути новий виклик Заходу і ще більше підняти рівень ядерного протистояння”, – з таких слів починається матеріал італійського видання La Repubblica.
У ньому йдеться про те, що, згідно зі звітом розвідки НАТО, на який посилається видання, російський атомний підводний човен К-329 “Белгород” зник з бази та вийшов у арктичні моря – підозрюють, що його місією стане перше випробування російської “суперторпеди” “Посейдон”, яку часто називають “зброєю Апокаліпсису”.
Так, у НАТО підозрюють, що росія планує протестувати свою торпеду під кодовою назвою “Статус-6” з атомною боєголовкою, ймовірно, у дві мегатонни у районі Карського моря.
У контексті цієї новини варто сказати декілька слів і про підводний човен, і про російську “супер-торпеду”. Так, атомний підводний човен К-329 “Белгород” можна назвати справжнім довгобудом, вона була закладена на ПО “Севмаш” ще у липні 1992 року, і спочатку була відома як атомний підводний кресейр проекту 949А “Антей”, однак у 1993 була перейменована у “Белгород”.
Потім у рф через різні причини то відмовлялися від її будівництва і виводили зі складу ВМФ рф, то знову поверталися до цього проекту. Зрештою, у квітні 2019 року АПЛ “Белгород” була спущена на воду, а 8 липня 2022 року відбулася офіційна церемонія передачі субмарини.
Щодо російської новітньої ядерної торпеди “Посейдон”, то вперше про неї “випадково” стало відомо у 2015 році, водночас у 2018 путін офіційно підтвердив існування цієї зброї.
Ракета “Посейдон” розроблялася з метою того, щоб “доставити” ворогу ядерну боєголовку, уникнувши систему інфрачервоного супутникового спостереження США. Ця торпеда фактично є повністю роботизованою швидкісною малопомітною субмариною мініатюрних розмірів. Має довжину у 20 м та діаметр у 1,8 м, маса – близько 100 тонн.
Як стверджують у рф, ця торпеда має “фактично необмежену дальність дії”, та може йти до цілі на глибині понад 1 км зі швидкістю орієнтовно 110-130 км/год (за деякими даними, до 200 км/год).