У Саудівській Аравії знайшли артефакти віком 350 тисяч років
У Саудівській Аравії виявили одну з найдавніших стоянок людини. Вона розташовувалася в місці Аль-Насим, яке, згідно з дослідженнями, сотні тисяч років тому було багато прісноводними річками і озерами, повідомляє Scientific Reports.
В епоху плейстоцену клімат Аравійського півострова став набагато більш вологим, ніж зараз. Виникла густа рослинність, і це вплинуло на розселення людей як всередині нього, так і між континентами.
На стоянці збереглася велика кількість кам’яних знарядь, чий вік оцінили в 350-250 тисяч років. Всього вчені виявили 354 артефактів, в основному ручні сокири, а також кам’яні лусочки.
Для їх виготовлення використовувався місцевий кварцит. Деякі шматки стародавні майстри, мабуть, визнавали непридатними – вони були оброблені лише частково і відкинуті.
Вчені звернули увагу, що ці знаряддя схожі з тими, що знайшли в пустелі Нефуд. Вони зробили висновок, що вологий клімат надав сприятливі умови для розвитку людських спільнот. Навколо прісних водойм, а також лісів з великою кількістю тварин виникло кілька змінюваних одна одну культур.
В кінці 2020 експедиція виявила в саудівській провінції Табук сліди людини, чий вік оцінили в 120 тисяч років. Поруч знаходилися відбитки слонів, верблюдів і хижих тварин. Вони були визнані найдавнішими достовірно відомими слідами людини на Аравійському півострові.
Раніше повідомлялося, що в африканській печері Вандерверк знайшли сліди людської діяльності. Їх вік становив 1,8 млн років.