У Саудівській Аравії представили поліцейський lucid air із дроном на даху (відео)

Перший поліцейський електрокар був представлений минулими вихідними на Всесвітній виставці оборони в Ер-Ріяді. Такий Lucid Air відрізняється від звичайної чорно-білої лівреєю поліції Саудівської Аравії та встановленою на даху злітним майданчиком для дрона, захованим у спеціальному боксі. Він відкривається автоматично, після чого дрон готовий до запуску. Упродовж наступних 10 років Lucid поставить місцевим правоохоронним органам 100 тисяч таких машин.

Ще 2022 року американська компанія Lucid, яка випускає люксові електромобілі, підписала угоду з владою Саудівської Аравії про постачання «зелених» машин. Також варто зазначити, що 62 відсотки акцій Lucid належать Державному фонду Саудівської Аравії (PIF), який інвестував у автовиробника 10 мільярдів доларів. Місцевий уряд за допомогою Lucid має намір зробити Саудівську Аравію центром виробництва електромобілів, і до кінця десятиліття збільшити обсяги випуску таких машин до півмільйона штук на рік.

Електрокари Lucid Air почали збирати в Саудівській Аравії минулої осені комплектуючі, які поставляє головний завод компанії в Аризоні. З того моменту з конвеєра зійшло приблизно 800 машин.

На сьогоднішній день Air представлений у чотирьох версіях. Найдоступніша — монопривідна Pure з одним 436-сильним електромотором на задній осі та батареєю ємністю 88 кіловат-годин. Такий електрокар розганяється з місця до 60 миль на годину (97 кілометрів на годину) за 4,5 секунди, проїжджає на одному заряді 660 кілометрів і коштує 77,4 тисяч доларів.

Більш дорога (110 900 $) двомоторна модифікація Grand Touring має в своєму розпорядженні віддачу 1065 кінських сил і проїжджає 719 кілометрів. Ну а на вершині гами знаходиться Air Sapphire вартістю 249 тисяч доларів. Седан оснащений тримоторною системою потужністю 1200 сил та прискорюється з місця до 60 миль на годину за 1,86 секунди.

Яку версію Lucid Air було взято за основу поліцейського автомобіля, невідомо. Немає поки що й інформації про зміни в салоні та спецобладнанні.

Джерело uamotors

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше