У шести областях України зафіксовано 10 випадків нового підвиду штаму COVID-19 під назвою “Еріс” 

В Україні зафіксували 10 випадків захворювання на новий підвид штаму COVID-19 “Еріс”.

“Наразі на території України методом секвенування виявлено 10 випадків підвиду штаму COVID-19 “Еріс”. А саме – у 6 областях: Дніпропетровська, Закарпатська, Сумська, Хмельницька, Тернопільська, Чернівецька області”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, “Еріс” є варіантом штаму коронавірусу SARS-CoV-2 “Омікрон”. Симптоми його не відрізняються від характерних іншим відомим штамам COVID-19. Зокрема, можлива поява болю в горлі, нежитю, задишки, ломоти в тілі, головного болю й лихоманки.

Специфічною відмінністю “Ерісу” є додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет. Однак, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я від цього штаму оцінюється як низький.

У МОЗ наголошують, що основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень: дві дози первинної вакцинації, через п’ять місяців після другої бустерне щеплення. Вакцинація проти COVID-19 в Україні залишається безоплатною.

“Людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання; вагітним; людям, старшим за 60 років; тим, хто перебуває у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби, – необхідно подбати про імунний захист та зробити щеплення. Записатися на щеплення можна у сімейного лікаря та пунктах щеплень”, – додають у МОЗ.

Джерело МОЗ України

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше