У Швеції заявили, що «Північний потік» та «Північний потік-2»” підірвали
Глава МЗС Швеції Анн Лінде заявила про те, що російські газопроводи “Північний потік” та “Північний потік-2” пошкоджені внаслідок вибухів. Ймовірно, припускає політикиня, стався саботаж.
Про це політикиня написала у своєму мікроблозі у Twitter. “Виток газу з газопроводів “Північний потік” і “Північний потік -2″ у виключних економічних зонах є наслідком вибухів, ймовірно, спричинених саботажем”, – написала Лінде.
Press Conference this evening with @SwedishPM & Minister for Defence. Gas leaking from Nord Stream 1 & 2 in 🇸🇪🇩🇰 exclusive economic zones are consequences of detonations, probably caused by sabotage. We continue to collect information & do not rule out any cause, actor or motive. pic.twitter.com/Zudsx2shTg
— Ann Linde (@AnnLinde) September 27, 2022
Винних шукають
Вона зазначила, що Стокгольм продовжує збирати інформацію та “не виключає жодних причин, дійових осіб чи мотивів”. “Руйнування, що сталися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів системи “Північний потік”, мають безпрецедентний характер”, – заявив російський оператор газопроводу. Слідом пролунав і натяк від речника путіна дмитра пєскова. Він не відкинув, що йдеться про сплановану диверсію.
Фактично росіяни натякають на те, що хтось свідомо пошкодив їхні газопроводи. Ця позиція зручна з цілої низки причин. По-перше, для виправдання мобілізації росії потрібне підтвердження хоч якогось нападу на них. Тут же можуть подати ситуацію, коли войовничий Захід руйнує їхні газопроводи – рубають лапи курці, яка несла золоті яйця до бюджету агресора.
По-друге, для рф це також причина відмови постачати блакитне паливо газопроводом аж до кінця опалювального сезону. Мовляв, технічної можливості для цього немає.
Раніше повідомлялося про те, що уряд Німеччини взяв під свій контроль “дочок” російської “Роснефти” Rosneft Deutschland GmbH та RN Refining & Marketing. Так, Федеральне мережеве агентство отримало контроль над акціями трьох нафтопереробних заводів (НПЗ): Schwedt (Шведт), Miro (Карлсруе) та Bayernoil (Фобург).