У США розробили безпечний і ефективний метод анестезії за допомогою радіохвиль
Доктор Фелікс М. Гонсалес з Університету Еморі (США) розробив і успішно застосував новий метод тривалого знеболення, заснований на використанні низькочастотного радіовипромінювання. Його першими пацієнтами стали люди з хронічними формами артриту, яким постійно потрібно знижувати біль в суглобах. Але в перспективі Гонсалес сподівається, що його розробка може стати універсальним анестезійним засобом.
Гонсалес знайшов спосіб перемогти дві головних проблеми нинішніх знеболювальних на основі опадів і комбінацій анестетиків з кортикостероїдами. Перші за своєю суттю є наркотиком і викликають небезпечне звикання. Другі ж дуже швидко втрачають ефективність і організм пацієнта стає менш сприйнятливим до них. Типова картина — перша доза знімає біль на шість місяців, друга тільки на три, а ефект від третьої не тримається і місяці, після чого анестезія перестає працювати.
Доктор Гонсалес запропонував замінити ін’єкції активної речовини енергетичним впливом, яке має назву «радіочастотної абляції з використанням охолодження». У проблемну ділянку тіла вводяться голки-електроди, через які передаються низькочастотні коливання. Вони «приголомшують» нерви, блокуючи передачу сигналу про біль в головний мозок. Так, це не усуває саму проблему, але знеболювальні препарати цього також не роблять.
У дослідженні з 23 пацієнтами, організми яких вже перестали сприймати стандартні анальгетичні, за три місяці вдалося досягти дивовижних результатів. У пацієнтів з артритними болями в плечі неприємні відчуття знизилися на 85%, суглоби відновили функціональність на 74%. Аналогічні показники для випадків з болями в стегні 70% і 66%. На цей момент ніякого звикання або зниження ефективності радіочастотної анестезії не виявлено, хоча сам Гонсалес визнає, що знаходиться в самому початку великого шляху. Зараз він шукає можливість застосувати свій метод для допомоги онкохворим.