У США створили спальний мішок, який допоможе астронавтам зберегти зір
Як відомо, кандидати в космонавти й астронавти повинні мати відмінне здоров’я, у тому числі зір. Однак тривале перебування в умовах невагомості часто негативно впливає на зір людини. Виправити це допоможуть нові спальні мішки, які розробили американські вчені із Південно-Західного медичного центру Техаського університету.
Згідно з наявними даними, більш ніж половина астронавтів, які провели на Міжнародній космічній станції понад шість місяців, тією чи іншою мірою зіштовхнулися з проблемами із зором після повернення на Землю. Така тенденція обумовлена тим, що під час сну рідина приливає до голови. В умовах нашої планети завдяки гравітації рідина відливає від голови, коли людина прокидається і встає на ноги. В умовах невагомості цього не відбувається, через що у голові може накопичуватися зайва рідина. Це призводить до підвищення очного тиску, а в ряді випадків і до деформації очного яблука, що є причиною порушення зору.
Для боротьби з порушеннями зору вчені разом із виробником спорядження для активного відпочинку REI створили спеціальний спальний мішок, який щільно облягає талію та закриває нижню частину тіла. Під час відпочинку астронавта активується спеціальний механізм відкачування повітря. Внаслідок цього рідина відливає від голови й рівномірно циркулює по тілу. Новий спальний мішок уже протестували із залученням добровольців і результати виявилися позитивними. Однак до початку використання на практиці належить відповісти на низку питань щодо тривалості та періодичності використання таких спальних мішків астронавтами на МКС.