У США та Британії схвалили продаж потужного препарату від ожиріння

У США офіційно схвалили застосування препарату Zepbound від компанії Eli Lilly для схуднення. Компанія оголосила вартість щотижневого ін’єкційного препарату, дозування, страхові субсидії та дату його появи на полицях магазинів. Zepbound – це офіційний бренд препарату “Мунджаро”, призначеного для лікування діабету 2-го типу і контролю ваги. Одночасно з цим регулюючі органи у Великій Британії теж дали добро на призначення “Мунджаро” для контролю і зниження ваги. Його діючою речовиною є тирзепатід, який показав кращі результати, ніж семаглутид, що міститься в аналогічних препаратах – Ozempic і Wegovy.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) схвалило “Мунджаро” (Mounjaro) для лікування діабету в травні 2022 року, проте його широко прописують не за призначенням для зниження ваги. Тепер його дозволили використовувати саме для боротьби з ожирінням. Zepbound з’являється на ринку в той час, коли його конкурент, данська компанія Novo Nordisk, намагається задовольнити попит на препарати Ozempic і Wegovy. Щоб уникнути дефіциту, компанія Eli Lilly до кінця 2023 року збільшить виробничі потужності вдвічі. Близько 5 млн осіб у США вже мають право на використання препарату “Мунджаро”. Після схвалення 50 млн дорослих зможуть отримати доступ до Zepbound, а страховка покриє половину вартості.

Zepbound, подібно до препаратів Ozempic для лікування діабету 2-го типу і Wegovy для лікування ожиріння, є агоністом гормону глюкагоноподібного пептиду 1 (GLP-1). Препарат імітує цей гормон, щоб допомогти знизити споживання їжі, сповільнити спорожнення шлунка і стримувати апетит. Однак, на відміну від Ozempic і Wegovy, активним інгредієнтом у Zepbound є тирзепатід, а не семаглютид. Тирзепатід імітує другий гормон – глюкозозалежний інсулінотропний поліпептид (GIP), що також допомагає організму розкладати цукор і жир.

Схвалення FDA було засноване на дослідженнях за участю 2539 дорослих з ожирінням та іншими проблемами, пов’язаними з вагою, крім діабету. У дослідженнях, які також були зосереджені на дієті та фізичних вправах, учасники із середньою вихідною вагою 105 кг втратили в середньому 22 кг при найвищій дозі 15 мг і 11 кг при найнижчій 5 мг. Zepbound вводиться за допомогою ін’єктора один раз на тиждень і доступний у шести дозах: 2,5 мг, 5 мг, 7,5 мг, 10 мг, 12,5 мг і 15 мг. Це коштуватиме $1059 на місяць, що приблизно на 20% дешевше, ніж доза Wegovy у 2,5 мг.

Фармацевтична компанія також запустила систему знижок, щоб зробити доступнішими ці досить дорогі ліки. Люди, у яких комерційна страховка покриває вартість Zepbound, можуть заплатити всього $25 за рецепт на один або три місяці. Якщо Zepbound не входить у покриття їхньої страховки, люди все одно можуть отримати доступ до ліків за субсидованою ціною $550 на місяць.

Як і у випадку з препаратами Ozempic і Wegovy, застосування Zepbound може спричиняти побічні ефекти в шлунково-кишковому тракті. Найпоширеніші: нудота, пронос, блювота, закреп, біль у животі, диспепсія, реакції на місці ін’єкції, втома, гіперчутливість, печія, випадіння волосся і гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

Тирзепатід наразі перебуває на розгляді регулюючих органів у Європі та Китаї.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело newatlas
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше