У США з’явились супутники, що можуть відстежувати гіперзвукові ракети в режимі реального часу
Компанія L3Harris оголосила про завершення проєкту CDR та перевірки готовності до виробництва PRR для 16 супутників стеження за гіперзвуковими ракетами у реальному часі, призначених для програми стеження Агентства космічного розвитку США (SDA).
Завершення CDR свідчить про те, що проєкт L3Harris відповідає вимогам місії, а PRR означає схвалення SDA початку повномасштабного виробництва. Ці досягнення є значним прогресом у розробці SDA, мережі військових супутників на низькій навколоземній орбіті (НГО).
Гіперзвукові ракети, такі як російські Х-47 «Кинжал», становлять загрозу через свої приховані характеристики польоту, різноманітні місця запуску та високу маневреність. Вирішення цих проблем та забезпечення ефективного стримування потребує розробки стійкої сенсорної платформи, такої як супутник, здатної відстежувати гіперзвукові ракети в режимі реального часу.
Вклад L3Harris у програму Tranche 1 Tracking Layer (T1TRK) пов’язаний з інтеграцією інфрачервоних датчиків та алгоритмів у супутник. Ці технології мають вирішальне значення для виявлення, відстеження та інтеграції даних про загрози. Дані згодом передаються військовим операторам через мережу, яка використовує як оптичний, і радіочастотний зв’язок.
Крім того, наземний контроль може наказувати супутникам використовувати різні режими наведення, підвищуючи їхню здатність відстежувати потенційні загрози. Програма включає не тільки розробку супутників, а й наземну підтримку, експлуатацію та довгострокове обслуговування.
Боб Де Корт, директор з управління програмами L3Harris, очолює групу, відповідальну за проєктування та розробку 16 супутників стеження за ракетами. Ці супутники, запуск яких запланований на 2025 рік, оснащені передовими технологіями, розробленими для боротьби з гіперзвуковими ракетами, відомими своєю винятковою швидкістю та маневреністю.