У США з’явиться агентство по проривним дослідженям в галузі охорони здоров’я
Уряд США ініціювало масштабний проєкт в галузі охорони здоров’я, медицини та біотехнологій — ARPA-Health (ARPA-H). Нове агентство займеться розробкою передових методів лікування, а основна увага буде приділена боротьбі з раком, діабетом та хворобою Альцгеймера. Національний інститут охорони здоров’я США (NIH) буде курувати роботу ARPA-H та виділить на перший рік його роботи $6,5 млрд.
Як повідомляє TechCrunch, ARPA-H — це аналог Управління перспективних дослідницьких проєктів Міністерства оборони США (DARPA), але повністю присвячене новим методам лікування та біомедичних технологій. Структура нової організації буде вибудувана за тим же принципом, що і DARPA, — ARPA-H буде отримувати кошти з держбюджету, співпрацювати з приватним секторами та просувати футуристичні технології. За словами президента США Джо Байдена, головна мета ARPA-H — «знищити рак в тому вигляді, в якому ми його знаємо». На дослідження у 2022 році агентство отримає $6,5 млрд., а в майбутньому фінансування може бути розширено.
«З початковою увагою до раку та інших захворювань, таким як діабет і хвороба Альцгеймера, ці великі інвестиції в федеральні дослідження та розробки будуть стимулювати інновації в галузі охорони здоров’я та прискорять впровадження передових досягнень», — заявили в адміністрації президента і додали, що фінансування ARPA- H стане частиною більшої програми з розвитку Національного інституту охорони здоров’я (NIH). Всього на біомедичні проєкти США виділять близько $51 млрд бюджетних коштів.
Подробиць про діяльність APRA-H поки небагато — агентство почне офіційно працювати та розповість про свої проєкти тільки на початку наступного року. А зараз регулятори приймають заявки від майбутніх партнерів і розглядають потенційно перспективні пропозиції з досліджень. При цьому в NIH заявили, що APRA-H не стане фокусуватися на закритих проєктах і лабораторних експериментах — агентство буде створювати та комерціалізувати реальні продукти.
Одночасно з анонсом ARPA-H в уряді також згадали головного конкурента США — КНР. У своїй заяві Джо Байден зазначив, що «Китай і інші країни» швидко наздоганяють Сполучені Штати відразу в декількох галузях. З цієї причини, вважають в уряді, американські компанії та державні регулятори повинні співпрацювати в розробці технологій майбутнього: в передових акумуляторах, зеленої енергетики, біотехнологіях та напівпровідниках.