У Верховній Раді розглядають модель економічного бронювання та економічної мобілізації для бізнесу, зокрема, для IT

Український парламент розглядає ініціативи щодо економічного бронювання та мобілізації, що мають на меті підтримку бізнесу під час війни. Зокрема, роботодавцям надається можливість самостійно обирати працівників для бронювання за умови сплати військового збору. Про це пише DEV.ua

Деталі ініціатив

Ініціативи, напрацьовані Комітетом з питань економічного розвитку під керівництвом Дмитра Наталухи, пропонують модель економічного бронювання, за якою роботодавець може визначати стратегічно важливих працівників для свого бізнесу. Для цього необхідно щомісячно сплачувати 20 000 грн військового збору за кожного працівника, якого бронюють. Це дозволить бізнесу продовжувати функціонувати і сплачувати податки, необхідні для підтримки Сил оборони та безпеки.

Переваги економічного бронювання

Дмитро Наталуха зазначив, що економічне бронювання є новим механізмом ефективної взаємодії між бізнесом та державою, який дозволяє зберегти економіку. Він підкреслив, що без функціонування бізнесу і його податків неможливо утримувати українських захисників.

Економічна мобілізація

Іншим варіантом підтримки є економічна мобілізація, яку описав голова підкомітету з питань взаємодії держави, бізнесу та інвестицій Ігор Марчук. Метою економічної мобілізації є залучення бізнесу до виконання завдань у сферах, де він має більшу компетентність та ефективність порівняно з військовими. Це дозволить звільнити військових для виконання більш специфічних завдань.

Приклади сфер для економічної мобілізації включають закупівлі, логістику, медичне обслуговування, ремонт техніки, IT, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR та інші.

Раніше розглянуті моделі

Раніше у парламенті розглядали дві моделі економічного бронювання. Перша передбачала сплату податків із зарплати військовозобов’язаного на суму понад 35 000 грн, що має вистачати для утримання одного бійця. Друга модель передбачала квоту на бронювання, де роботодавець визначає 10% співробітників для бронювання зі сплатою мінімальної зарплати бійця в розмірі 20 000 грн щомісячно.

Позиція Данила Гетманцева

Данило Гетманцев, голова податкового комітету, зазначив, що економічне бронювання буде доступне лише для представників так званого “Клубу білого бізнесу Гетьманцева”, створеного для найбільших платників податків і бізнесів, наближених до нього. Гетманцев, відомий своєю критикою малого та середнього бізнесу, вважає, що такі підприємства (ФОПи – “ред”) шкодять податковій системі України та повинні зникнути з ринку в принципі.

Гетьманцев хоче, щоб можливість бронювання мали лише ті бізнеси, які відповідають абстрактним умовам. Тобто, бізнеси мають мати такі критерії:

  • мають податкове навантаження не менше, ніж у середньому по галузі;
  • мають зарплату не менше середньої по галузі в регіоні;
  • не мають податкових правопорушень (податкового боргу).

Хто буде визначати середні по галузі критерії? Чи от в регіоні? Невідомо. Також, податковий борг. Силами самого ж Гетьманцева, податковий борг може мати будь-хто. В Україні податкова має безліч важелів робити боржниками на рівному місці будь-кого.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше