У вовків із чорнобильської зони розвинулася стійкість до раку

Вовки, що мешкають у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, можуть допомогти у боротьбі з онкологічними захворюваннями завдяки своїй стійкості до раку, отриманій під впливом радіації.

Американська дослідниця Кара Лав з Принстонського університету виявила, що чорнобильські вовки мають зміни в імунній системі, подібні до тих, що спостерігаються у пацієнтів, які проходять радіотерапію. Під час дослідження в зоні відчуження вчені встановлювали на вовків GPS-ошийники з дозиметрами та аналізували їхню кров. Виявлено, що вовки мають певні геномні ділянки, які забезпечують організму стійкість до раку.

Результати дослідження були представлені на щорічній зустрічі Товариства інтегративної та порівняльної біології (Society for Integrative and Comparative Biology) в Сіетлі в січні 2024 року, вказуючи на необхідність подальших експериментів у цій області.

Це дослідження підкреслює потенційну цінність вивчення впливу радіації на живі організми в екстремальних умовах, таких як зона відчуження Чорнобильської АЕС. Виявлення стійкості чорнобильських вовків до раку може відкрити нові можливості для розробки методів профілактики та лікування онкологічних захворювань у людей, зокрема шляхом вивчення та використання унікальних геномних змін цих тварин.

Джерело newswise

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше