У YouTube розповіли про нововведення 2022 року: розвиток формату коротких відео Shorts, NFT та метавсесвіту

 

Директор продукту YouTube Ніл Мохан (Neal Mohan) поділився в офіційному блозі компанії планами сервісу на 2022 рік. Нововведення торкнуться найтрендовіших напрямків: коротких відео, NFT, а також метавсесвіту.

YouTube збирається зробити ставку на формат коротких відео Shorts – аналог TikTok. Формат неймовірно популярний, адже тільки на цю мить сумарна кількість переглядів Shorts вже перевищила 5 трлн. Сервіс збирається активно розвивати цей напрямок: минулого року було створено фонд фінансової підтримки найпопулярніших авторів. У перспективі функціональні можливості Shorts суттєво розширяться: з’являться нові ефекти відео, інструменти для редагування, а також засоби спілкування авторів відео з глядачами, зокрема, з’явиться можливість відповісти на коментар, записавши нове коротке відео. Протягом року з’являться нові інструменти монетизації Shorts, наприклад, замовлення товарів прямо з відео.

Ще одним перспективним напрямком у YouTube вважають прямі ефіри, що також має вагомі підстави: з січня 2020-го по грудень 2021 сумарний час їх перегляду більш ніж потроївся. Тут найважливішим нововведенням буде можливість участі кількох авторів в одному прямому ефірі.

Серйозні перспективи сервіс бачить у технологіях Web3. У YouTube впевнені, що блокчейн та NFT допоможуть авторам налагодити щільнішу взаємодію з глядачами. Шанувальники зможуть набувати права власності на унікальні відео, фото та інші твори цифрового мистецтва. Адміністрація сервісу поки не визначилася з тим, як саме це може бути реалізовано, однак у потенціалі подібних рішень сумнівів у YouTube вже немає.

Все більшого значення сервіс надає аудиторії, яка дивиться відео на телевізорі. В найближчому майбутньому перегляд YouTube на великих екранах стане більш інтерактивним – паралельно можна буде користуватися телефоном, щоб читати і залишати коментарі до перегляданого відео, ділитися посиланнями на відео з друзями й робити багато іншого, про що адміністрація сервісу поки що замовчує.

Пан Мохан також згадав напрямок YouTube Music. На цю мить у бібліотеці сервісу понад 80 млн офіційних синглів, альбомів, реміксів, каверів та рідкісних треків. Протягом року преміум-передплатники отримають нові інструменти, які забезпечують якісніше звучання, зокрема, гучні звуки можна буде заспокоїти, а тихі — голосніше.

Нарешті, у YouTube не змогли оминути тему метавсесвіту. Сервіс зараз опрацьовує питання, як зробити перегляд більш «імерсивним», тобто забезпечити ефект присутності. Насамперед це торкнеться ігрового спрямування. Про те, як саме це буде реалізовано, поки що не йдеться нічого.

Джерело youtube

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше