У Запоріжжі по ДніпроГЕС було два прямих влучання, серйозно пошкоджена одна із підстанцій – Укргідроенерго
У Запорізькій області під час масштабної атаки армії рф було два прямих влучання по одній із підстанцій Дніпровської гідроелектростанції – ГЕС-2. Вона наразі в критичному стані. Коли вдасться відновити ГЕС-2 невідомо. Про це заявив директор Укргідроенерго Ігор Сирота в ефірі Радіо Свобода, передає УНН.
Він пояснив, що ДніпроГЕС у Запоріжжі складається з двох станцій, обидві наразі не працюють.
«ГЕС-2 у критичному стані, ГЕС-1 теж зараз не працює. Ми робимо заходи, щоб підіймати затвори й відпрацьовувати воду, тому що через станцію ми не можемо опрацьовувати воду», — сказав Сирота.
За його словами, необхідно повністю відновлювати машинний зал і електричне обладнання станції. Сирота припустив, що ГЕС-2 певний період не зможе працювати або буде функціонувати в обмеженому режимі. Детальна інформація щодо наслідків російських ударів по ГЕС буде відома впродовж дня, додав він.
Жертв серед співробітників ДніпроГЕС немає, сказав очільник Укргідроенерго.
Ракетний удар по ДніпроГЕС 22 березня — що відомо
22 березня росія здійснила наймасштабнішу атаку на енергосистему України мінімум за рік, пошкоджено об’єкти у багатьох регіонах.
Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що росіяни вдарили по дамбі ДніпроГЕС, ракета влучила в пасажирський тролейбус, в якому їхали люди. Він також опублікував фото, на якому видно пошкоджену дамбу ГЕС.
У поліції повідомили, що рух через Дніпровську ГЕС повністю зупинили.
Водночас у ЦПД заявили, що «ДніпроГЕС стоїть», а росіяни поширюють фейки про знищення греблі та блекаут в Україні.
Пізніше Укргідроенерго підтвердило удар по ГЕС та пожежу, заявивши, що загрози прориву немає, ситуація на плотині станції контрольована.
Атака на Дніпровську ГЕС є найбільшим ударом по об’єкту за весь час, і росія мала на меті повністю вивести гідроелектростанцію з ладу, заявив голова НЕК Укренерго Володимир Кудрицький.
Дніпровська ГЕС складається з двох електростанцій, які утворюють єдиний комплекс гідротехнічних споруд, розташованих під однією греблею — Дніпровська ГЕС-1 (10 гідроагрегатів з турбінами радіально-осьового типу) і Дніпровська ГЕС-2 (8 гідроагрегатів: 6 з турбінами поворотно-лопатевого типу, 2 з пропелерними турбінами).