У застосунку «Дія» відтепер можна подати заявку про пошкоджене майно під час війни

У застосунку державних послуг «Дія» відсьогодні можна подати заявку на відшкодування втрати житла внаслідок російського вторгнення. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у нічному зверненні 29 березня та пресслужба Мінцифри.

Це потрібно для проведення оцінки збитків та подальшого запуску механізму відшкодування втрат після перемоги. Щоб нова послуга з’явилася, застосунок треба оновити.

«Держава робить все для того, щоб відбудувати кожен дім. Тому цей процес починається вже зараз — зі збору інформації та фіксації збитків. Відсьогодні цю інформацію можна подати в застосунку “Дія”»

Мінцифра

Хто може подати заявку

Послугою можуть скористатися тільки громадяни України, у яких від початку війни 24 лютого було пошкоджено:

  • Приватні будинки (садибні, дачні та садові)
  • Квартири
  • Інші житлові приміщення (на які зареєстровано окреме право власності, а не в складі будинку)

Як подати заявку на пошкоджене майно у «Дії»?

  • Оновіть застосунок
  • У розділі Послуги оберіть Пошкоджене майно.
  • Заповніть форму, вказавши необхідну інформацію (дані про об’єкт, що було пошкоджено, фото та опис пошкоджень та контактні дані)

Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації, що будуть визначені урядом найближчим часом. На наступному тижні заявку про пошкоджене майно можна буде також офлайн — у ЦНАПах.

«Головне — держава компенсує кожен метр втраченої нерухомості»,

Володимир Зеленський

Президент України

Послуга реалізовується Мінцифрою за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та Офісу ефективного регулювання BRDO.

До 31 березня у «Дія» також можна подати заявку на отримання 6500 грн допомоги у межах «єПідтримки» — її можуть отримати всі наймані працівники та ФОПи усіх груп із регіонів, де тривають активні бойові дії.

29 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що втрати України від війни з росію перевищують 1 трильйон доларів. Ця сума включає уже завдані втрати по інфраструктурі та економіці, а також майбутні втрати у наступні роки

Джерело ITC

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше