У ЗСУ засвітилась модернізована БМП, оснащена новим бойовим модулем з автоматичною гарматою (відео)

В українських захисників з’явилась нова версія БМП, яка оснащена бойовим модулем з 30-мм автоматичною гарматою.

Відео з такою машиною було опубліковано рядом профільних Telegram-каналів. Звісно місце та час не вказується, але вочевидь мова йде про відносно свіжі кадри.

Зазначимо, що конкретно цей бойовий модуль не зустрічався раніше, хоча певною мірою нагадує версію бойового модуля “Спис”, яка встановлюється на БМП-1ТС. Додамо, що ці машини у строю ЗСУ офіційно показало Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України у червні 2022 року.

А сама БМП-1ТС публічно демонструвалась під час виставок та на параді 2021 року до 30-ої річниці Незалежності України у 2021 році.

БМП-1ТС

Але ця версія БМП все ж відрізняється від БМП-1ТС. Й перше, що привертає увагу – відсутність протитанкових ракет “Бар’єр”, але якраз це може бути пояснено просто її не встановленням під час тренувань, які скоріш за все й зафільмовані. Головне, що становить різницю – сама форма з більш похилими кутами та рівною тиловою частиною, а також розміщення системи постановки димових завіс “Туча”.

БМП-1ТС та нова БМП

Також цей модуль відрізняється й від усіх інших, які пропонувались для розміщення на БМП, наприклад БМП-1УМД.

Тобто мова йде дійсно про новий вид оснащення БМП. І в ньому ресурс btvt.info ідентифікував новий бойовий модуль, запатентований однією з приватних українських компаній у 2023 році.

За описом він оснащений 30-мм автоматичною гарматою КБА-2, 7,62-мм кулеметом, 30-мм автоматичним гранатометом та двома протитанковими “Бар’єрами” по боках башти. Декларується спрощення обслуговування модуля за рахунок зручнішого доступу, нова вдаліша конструкція маски гармати, нова система врівноваження блоку озброєння та підвищення кучності стрільби та якість стабілізації на рівні +25%.

Зазначимо, що модернізація БМП-1 є більш ніж важливим напрямом через невідповідність 73-мм гармати 2А28″Гром” з ручним (лише частково механізованим заряджанням) та застарілими прицільними приладами сучасним потребам на полі бою.

Джерело Defence Express

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше