Учені встановили, що підкидання монети не дає ймовірність 50/50

Просте підкидання монети століттями було надійним методом розв’язання суперечок, ухвалення рішень або вибору сторони. Це символ справедливості: вважається, що ймовірність випадання орла або решки становить 50/50. Але, як з’ясувалося, це не так. Згідно з новим дослідженням, імовірність того, що монета впаде на певний бік, становить близько 51%. Кинута монета з більшою ймовірністю приземлиться тим боком, яким її підкинули.

Традиційно підкидання монети було символом випадковості. Численні дослідження намагалися підтвердити цю випадковість, і результати здебільшого були послідовними: поки ви використовуєте чесну монету, шанси на те, що випаде орел або решка, рівні. Ці дослідження концентрувалися на ймовірності самого випадання орла або решки, але нехтували питанням про ймовірність падіння монети у вихідну позицію.

У 2007 році американський математик Персі Діаконіс припустив, що кинута монета з більшою ймовірністю приземлиться тією стороною, з якої стартувала, а не зворотною. Він припустив, що через явище, зване прецесією, підкинута монета проводить більшу частину часу польоту вихідною стороною вгору. За його припущенням, це невелике зміщення дає монеті на 1% більше шансів приземлитися так само, як її підкинули.

Щоб перевірити це, дослідники Амстердамського університету провели експеримент за участю 48 осіб. Учасникам було доручено підкинути монети з 46 різних країн (щоб звести нанівець будь-які похибки через дизайн) 350 757 разів. Кожне підкидання ретельно записували – вчені фіксували, чи приземлилася монета в тому самому положенні, в якому її підкинули.

Дослідження підтвердило припущення Діаконіса: була незначна упередженість. Монети опинялися у вихідній позиції в 50,8% випадків.

Хоча зміщення в 0,8% може здатися незначним, воно має величезні наслідки у світі великих чисел. Керівник дослідження Франтішек Бартош поділився уявним експериментом: якщо ви підкинете четвертак 1000 разів, роблячи ставку по долару на кожен кидок, ця невелика упередженість може призвести до середнього загального виграшу в $19.

Тож перед тим, як кидати монету, варто подивитися на бік, що звернений догори. Це може допомогти схилити шанси на вашу користь.

Джерело zmescienc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше