Учені знайшли на одному з найменших супутників Сатурна прихований океан (відео)

Під сильно вкритою кратерами і кригою поверхнею Мімаса, одного з найменших супутників Сатурна, вчені знайшли великий океан рідкої води.
Про це повідомляє Sciencedaily, передає Укрінформ.

Це відкриття, зроблене під керівництвом доктора Валері Лейні з Паризької обсерваторії PSL, робить Мімас першочерговим об’єктом для вивчення походження життя в Сонячній системі.

“Мімас – невеликий супутник, лише близько 400 кілометрів у діаметрі, і його сильно поцяткована кратерами поверхня не давала жодного натяку на прихований під нею океан”, – сказав доктор Нік Купер, співавтор дослідження.

За словами вчених, відкриття додає Мімас до клубу супутників з внутрішніми океанами, включаючи Енцелад і Європу, але з унікальною відмінністю: його океан надзвичайно молодий, за оцінками, йому лише від 5 до 15 мільйонів років.

Такий молодий вік, визначений за допомогою детального аналізу приливних взаємодій Мімаса з Сатурном.

Відкриття стало можливим завдяки аналізу даних космічного апарату NASA “Кассіні”, який понад десять років ретельно вивчав Сатурн та його супутники. Уважно вивчаючи зміни в орбіті Мімаса, дослідники змогли зробити висновок про наявність прихованого океану та оцінити його розмір і глибину.

Таким чином, Мімас відкриває унікальне вікно в ранні стадії формування океану і потенціал для виникнення життя.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна група вчених виявила фосфор – важливий хімічний елемент для зародження життя – у багатих сіллю крижаних зернах, що випускаються у космос з супутника Сатурна Енцелади.

Джерело sciencedaily

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше