Угорщина заблокувала вступ України до кіберцентру при НАТО

Секретар Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) Олексій Данілов в ефірі ток-шоу «Право на владу» розповів, що одна з європейських країн блокувала участь України у роботі Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони при НАТО (CCDCOE).

«Є така інституція, яка має назву Кібер-НАТО. І ми влітку минулого року подали туди відповідні документи, пройшли всі відповідні верифікації. І там так само, як в НАТО, консенсусом приймаються рішення. Так от: одна з європейських країн відмовила в участі нашій країні», — сказав він.

Як повідомило джерело «Європейської правди», правом на вето скористалася Угорщина. Розгляд української заявки розпочався у жовтні 2021 року. У разі успіху, Україна стала б членом кіберцентру вже з початку 2022 року. Але співрозмовник видання не виключив, що інші члени НАТО можуть переконати Будапешт переглянути свою позицію з огляду на нещодавні кібератаки на державні установи (до яких, попередньо, причетні спецслужби Білорусі та/або Росії). У такому випадку, приєднання України до Кібер-НАТО буде можливим лише з другого півріччя 2022 року, оскільки засідання ради CCDCOE відбувається лише двічі на рік.

Після ухвалення освітнього закону у 2017 році (згідно з ним, мова викладання у навчальних закладах має бути державною — українською) Угорщина заявила, що блокуватиме засідання Комісії Україна-НАТО на політичному рівні та процедуру вступу України до Альянсу. При цьому Об’єднаний центр передових технологій з кібероборони НАТО формально не є структурою НАТО.

Центр кібероборони НАТО створено у 2008 році. Він знаходиться у Таллінні, Естонія. Там експерти розробляють інструменти захисту кіберпростору, які потім надають у розпорядження країн-членів альянсу у формі навчальної підготовки, аналізу та консультацій. Унікальність CCDCOE полягає в тому, що там разом працюють як військові, так і цивільні, представники уряду. Організацію заснували сім країн, а на сьогодні вона налічує 20 учасників — 17 держав-членів НАТО та 3 країни-партнери.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело ITC
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше