Україна очікує на ракети з дальністю 300-500 км разом з винищувачами F-16 – що вони змінять на полі бою

AGM-158 JASSM є найбільш вірогідним, але не єдиним варіантом, коли мова йде про ракети з дальністю 300-500 км

Україна може отримати винищувачі F-16, а це вже питання доволі короткострокової перспективи, разом із ракетами дальністю 300-500 км. Саме до такого висновку можливо прийти, якщо дуже швидко прочитати цитату генерал-лейтенанта Сергій Наєва у публікації Командування Об’єднаних Сил ЗСУ, очільником якого він є.

“У подальших пакетах військової допомоги Україна чекає літаки F-16 та ракети з дальністю ураження цілей у 300-500 кілометрів, що дозволить Силам оборони України досягти ще більших успіхів на полі бою та звільнити нашу територію від ворога”, – сказано в оригіналі.

Defense Express зазначає, що формулювання “чекає літаки F-16 та ракети” не завжди означає те, що Україна чекає на літаки F-16 з ракетами з дальністю 300-500 кілометрів. Бо цілком може бути, що мова йде про дві окремі речі – винищувачі та ракети, які можуть бути балістичними ATACMS з дальністю 300 км. Або дійсно бути крилатими ракетами авіаційного базування, але вже звичними Strorm Shadow/SCALP.

Але звісно є, при цьому доволі вірогідним варіантом, що мова йде про ракети до F-16. А враховуючи заявлену дальність, то єдиним відомим варіантом залишається AGM-158 JASSM. Це ракета вагою концептуально схожа на Storm Shadow і також є тактичною крилатою ракетою виробленою за технологією стелс. Більше того, вона доволі поширена, перебуває у серійному виробництві й постачається на експорт.

AGM-158 JASSM

Базовою версією ракети можливо вважати AGM-158A JASSM, яка має дальність 370 км та заявилась на озброєнні ще у 2003 році. За цей час дальність ракети у наступних версіях зросла, зокрема в AGM-158B JASSM-ER (у виробництві з 2014 року), дальність складає у 900 км. При цьому 450-кг проникаюча бойова частина WDU-42/B залишилась без змін.

Також зазначимо, що JASSM також має тепловізійну головку самонаведення, яка працює на кінцевій ділянці траєкторії, що дозволяє уражати цілі з максимальною точністю й ігноруючи будь-які засоби РЕБ.

А наразі розробляється AGM-158 JASSM-XR (AGM-158B-2), яка повинна мати значно більші можливості. Зокрема дальність ураження має вирости до 1900 км, а бойова частина до 910 кг, але це досягається значним збільшенням розмірів ракети у двічі, з близько 1200 кг до 2300 кг. Але носіями залишаються літаки тактичної авіації.

AGM-158 JASSM

Зрештою отримання Україною AGM-158A JASSM чи AGM-158B JASSM-ER насправді є доволі реалістичним варіантом. Обидві ракети інтегровані під F-16 та об’єктивно не є вкрай дефіцитними. Більше того, виробляються в адекватних темпах: у Lockheed Martin у 2023 році планували вийти на виробництво 1000 ракет JASSM та її протикорабельної версії LRASM на рік.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше