Україна – перша у проникненні цифрових технологій серед країн Центральної та Східної Європи
Які 10 професій, що потребують вагомого рівня цифрової обізнаності, мають попит у новітній економіці.
“Торік Всесвітній Економічний Форум опублікував перелік навичок, які потрібно досягнути, аби бути успішним і конкурентоспроможним на ринку праці наступні 4-5 років: комплексний problem solving, гнучкість, креативність, вміння співпрацювати, аналітичне мислення та інновації, цифрові навички, активне навчання, критичне мислення та аналіз, лідерство і соціальний вплив, вміння використовувати технології, що надзвичайно стрімко розвиваються та інтегруються у наше життя,” – говорить Анна Сидорчук, операційний директор ГС «Освіторія».
“Зараз освоєння цифрових навичок є “гігієнічним мінімумом” для абсолютно кожної сфери. Як колись потрібно було знати англійську мову, так і зараз, щоб знайти гарну роботу, необхідні цифрові навички, оскільки, так чи інакше, ми всі працюємо у цифровому середовищі. В онлайн переходить все більше напрямків діяльності організацій – комунікація, бухгалтерія, навчання тощо. Більшість процесів автоматизуються як на виробництві, так і в управлінні. Тому це обов’язкові навички для кожного”.
Своєю чергою, для спеціалістів, або людей охочих отримати актуальну, сучасну професію, пройшовши процес перекваліфікації, варто розуміти, що володіти цифровими навичками в умовах сучасної економіки – це надзвичайно прибутково. Крім того, отримання цих навичок ніколи не було простішим, аніж зараз.
ГЛОБАЛЬНА ІНІЦІАТИВА З РОЗВИТКУ НАВИЧОК
Влітку минулого року Microsoft спільно з LinkedIn та GitHub запустили світову освітню ініціативу, з метою навчити 25 мільйонів осіб цифровим навичкам в умовах мінливої економіки та кризи на ринку.
За допомогою глобальних даних LinkedIn Economic Graph стало можливим визначати актуальні вимоги ринку праці у реальному часі. На основі цих даних були сформовані курси з 10 професій, що користуються попитом у новітній економіці та потребують вагомого рівня цифрової обізнаності. Серед українців найбільшим попитом користуються курси з наступних професій: Project менеджер, Менеджер по роботі з клієнтами, Торговий представник, Розробник програмного забезпечення та Digital маркетолог. До слова, усі курси доступні на англійській, французькій, іспанській та німецькій мові, що зовсім не зупинило українців на шляху до знань.
Цифрова освіта дозволяє спеціалістам отримати актуальні для професії досвід та навички, перекваліфікація – сучасну професію та гідну оплату праці, а цілим компаніям зі штатом, що володіє цифровими навичками, значно легше здобути конкурентні переваги під час стрімкої цифровізації ринку.