Україна стала членом “енергетичного Євросоюзу”
Президент Володимир Зеленський повідомив про завершення процесу об’єднання української та європейської енергосистем, заявивши, що віднині Україна стала членом “енергетичного Євросоюзу”.
Про це глава держави написав у середу в Twitter.
“Тепер наша електроенергія тече в ЄС, а європейська – в Україну“, – зазначив президент.
Він подякував керівництву ЄС, зокрема, главі Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн та єврокомісару з питань енергетики Кадрі Сімсон та всім, “завдяки кому у нас тепер єдина енергосистема“.
Україна стала членом «енергетичного Євросоюзу». Завершилось об’єднання української та європейської енергосистем. Тепер наша електроенергія тече в 🇪🇺, а європейська – в 🇺🇦. Дякую членам 🇪🇺, особисто @vonderleyen, @KadriSimson і всім, завдяки кому у нас тепер єдина енергосистема!
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) March 16, 2022
Посол ЄС в Україні Матті Маасікас повідомив, що із мережами континентальної Європи тепер синхронізовані не тільки електричні мережі України, але й Молдови. “Їх повністю відключено від російської системи“, – написав Маасікас у Twitter.
Новину привітала глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
“Україна, Молдова та Європа: спільні цінності, спільна сила та солідарність. Я вітаю ключовий крок, зроблений сьогодні, щоб зберегти світло та тепло в будинках у ці темні часи шляхом синхронізації електричних мереж України та Молдови з мережею ЄС. Ми продовжимо роботу зі стабілізації їхніх енергосистем“, – зазначила вона у Twitter.
Ukraine, Moldova and Europe: shared values, shared power and solidarity.
I welcome the key step taken today to keep lights on and houses warm in these dark times by synchronising the electricity grids of 🇺🇦🇲🇩 with 🇪🇺 grid.
We'll continue working to stabilise their power systems pic.twitter.com/x2UZRtO7Ze
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) March 16, 2022
Єврокомісія та об’єднання європейських електромереж погодилися розпочати процес екстреного приєднання України до єдиної енергомережі ЄС наприкінці лютого, після початку російського вторгнення.
Приєднання до загальноєвропейської енергосистеми ЕТSO-E – важлива складова енергетичної безпеки, адже на роботу системи більше не впливатимуть Росія та Білорусь.