Україна та Польща провели черговий раунд переговорів з приводу блокування кордону

Українська делегація на чолі з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем прибула до Польщі для проведення урядових консультацій, про що сам Шмигаль повідомив у своєму Telegram-каналі. Зустріч пройшла під егідою прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска. Основними темами діалогу стали питання зброї для України, ситуація на кордоні між двома країнами, розвиток торгівлі та інфраструктури.

Під час перемовин, які відбулися після зустрічі, Шмигаль підкреслив стратегічне партнерство України та Польщі, а також обговорив ряд важливих питань, зокрема складні теми, такі як ситуація на кордоні й торгівля в агросекторі. Україна очікує на відповіді від Польщі по запропонованим крокам, більшість з яких уже виконано українською стороною.

Паралельно, ситуація на українсько-польському кордоні залишається напруженою через протести польських фермерів, які вимагають заборони імпорту та транзиту українських товарів з України в Європу. Протести, що почалися 9 лютого, були офіційно санкціоновані місцевою владою до 9 березня, але продовжуються і по нині. Багато ЗМІ писало про те що ці протести фінансуються кремлем і направлені в основному на блокаду українських товарів з метою завдавати удару економіці країни яка і так потерпає від нападу росії. У відповідь на блокування кордону українські перевізники організували власну мирну акцію протесту.

Зусилля обох країн спрямовані на пошук компромісів та вирішення проблемних питань. Прем’єр-міністр України зазначив, що стратегічні відносини між країнами передбачають взаємну довіру та здатність до діалогу. Зеленський також висловився про ситуацію на кордоні, наголошуючи на її серйозність, що вийшла за межі економічних та моральних питань.

Джерело espreso

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше