Україна відмовляється вилучити Raiffeisen Bank із переліку міжнародних спонсорів війни, — Reuters

Україна відмовилася вилучити Raiffeisen Bank зі списку спонсорів війни, закликаючи найбільший західний банк в росії розірвати свої зв’язки з москвою.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що у листі, надісланому Raiffeisen на початку лютого 2024 року, українські офіційні особи поставили під сумнів те, що банк робить усе можливе для виходу з російського ринку, заявивши, що “більшість його планів є розпливчастими та неповними”. Це листування посилює тиск на один із найбільших австрійських банків і посилює напруженість у відносинах між Києвом та Австрією.

“Низка сліпих зон все ще залишається. Терміни продажу відсутні”, — написали українські чиновники в листі, заявивши, що це завадило виключенню банку зі списку.

За даними видання, Raiffeisen мав намір відокремити свій російський бізнес ще у 2023 році, але цього досі не сталося. Своєю чергою представник банку заявили, що вони не можуть назвати часові рамки виходу з росії.

Варто зазначити, що 17 грудня Національне агентство із запобігання корупції призупинило статус міжнародного спонсора війни для банківської групи Raiffeisen Bank International. Таким чином Україна пішла на поступки уряду Австрії, який шантажував відмовою від голосування за 12 пакет санкцій проти Росії.Raiffeisen Bank перебував у списку міжнародних спонсорів війни, але з позначкою “статус припинено на період проведення двосторонніх консультацій із залученням представників Європейської комісії”.

Чому Raiffeisen Bank — міжнародний спонсор війни

Група Raiffeisen Bank потрапила до переліку міжнародних спонсорів війни ще в березні 2023 року. У НАЗК тоді зазначали, що російський підрозділ банку сплачує величезні суми податків до російського бюджету, і ці гроші йдуть на фінансування війни проти України.

До того ж російський “Райффайзен Банк” офіційно визнав так звані “ЛНР” і “ДНР”, а також називав війну в Україні “спецоперацією” на сайті та в документах свого російського представництва. Також банк безпосередньо допомагає російським окупантам — мобілізованим росіянам пропонують кредитні канікули та пільгові кредити.

Нагадаємо, на початку січня Національне агентство з питань запобігання корупції внесло виробника і постачальника морепродуктів Viciunai Group, більш відомого під брендом Vici, до переліку міжнародних спонсорів війни. Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, представники Viciunai Group обіцяли, що компанія вийде з російського ринку. Натомість Vici не зупинила свої потужності у російській федерації та залишається одним із найулюбленіших брендів російських споживачів.

Джерело trueua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше