Україна використала морські дрони з зенітними ракетами (відео)

Окупанти показали кадри перехоплення українського морського дрона із зенітними ракетами Р-73, що атакував російську авіацію в Чорному морі.

Відео оприлюднили російські ЗМІ.

На відео український морський дрон виконує маневри, щоб ухилитись від вогню з борта російського гелікоптера Ка-29.

Важливою у цій події є поява на борту безпілотника надбудови, що за своїми контурами нагадує радянську зенітну ракету класу «повітря—повітря» Р-73.

Р-73 це авіаційна ракета ближнього радіусу, однак вона може запускатися і з наземних установок. Для її наведення не потрібний радар або інші системи, адже вона оснащена власною тепловою головкою самонаведення.

Цю ракету на борту безпілотника можна відрізнити від аналогічної, але більш ранньої Р-60 за специфічною формою хвостового оперення.

Пускова установка має направляючі для двох ракет. З високою ймовірністю, вона стабілізована для компенсації морської качки та є поворотною. Ймовірно, для захоплення цілі використовується ГСН самої ракети.

Росіяни оприлюднили фото цього безпілотника зняте з гелікоптера, де видно, що одна ракета відсутня. За їх словами, дрон встиг віпустити її по російському гелікоптеру Ми-8, однак не влучив.

Морський дрон Magura з пусковою установкою для ракет Р-73, 6 травня 2024 року.

На кадрах видно, що був носієм ракет став модернізований безпілотник Magura V5. Саме вони використовувались під час сьогоднішньої атаки російських суден у Чорному морі.

Спецпідрозділ Group 13 Головного управління розвідки знищив з їх допомогою російський швидкісний катер у бухті Вузька поблизу Чорноморського на заході Кримського півострова.

Варто зауважити, що російським військовим вдалося завдати критичних уражень дрону на відео, внаслідок чого відбувся потужний вибух. Враховуючи це, можна зробити висновок, що «зенітні морські дрони» продовжують нести бойову частину та можуть уражати кораблі супротивника.

Детонація українського морського дрона внаслідок ураження російським гелікоптером Ка-29, 6 травня 2024 року

Нагадаємо, що морські дрони моделі SeaBaby, котрі використовує спецпідрозділ СБУ, також дооснащуються пусковими установками для вогнеметів РПВ-16.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше