Україна запросила ППО C-RAM в США – високоефективні автоматичні системи малої дальності проти іранських дронів і не тільки

ABC news стало відомо про лист спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука до Конгресу США з проханням надати Україні системи ППО C-RAM для боротьби з іранськими безпілотниками з метою захисту електростанцій та інших важливих об’єктів. У листі також є прохання надати ракети більшої дальності для знищення запасів безпілотників глибоко у тилу ворога на території України.

C-RAM (Counter Rocket, Artillery та Mortar) – системи тактичного ППО, здатні відбивати ракетні, артилерійські та мінометні атаки, а також інші засоби дистанційного ураження. Існує багато модифікацій таких систем, що спочатку прийшли на сухопутне шасі з флоту (CIWS) і були значно модернізовані.

Установка включає РЛС, оптико-тепловізорний модуль та шестиствольну гармату калібру 20 мм з високою інтенсивністю стрільби – 4500 пострілів за хвилину (модель Centurion C-RAM). Система здатна працювати повністю автоматично – вона захоплює та супроводжує ціль, розраховує можливі помилки і поправки для визначення оптимального часу та напряму, відкриває вогонь або пропонує зробити це оператору.

Видання Defence Express зауважує малу ефективну дальність враження – всього 1,5 км (для порівняння, ефективна дальність у «Гепардів» – 5,5 км). Максимальна дальність складає 5,5 км. Однак на малих дистанціях та в руках вмілих бійців C-RAM може бути високоефективною – особливо проти повільних цілей, якими є ударні безпілотники

Пентагон принципово не став розкривати деталі запиту України – раніше у відомстві зазначали, що сконцентровані на покритті потреб України відповідно до ситуації на фронті та «працюють цілодобово, доставляючи зброю із запасів США, коли вона буде доступна».

Джерело itc.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше