«Українська бронетехніка» готується налагодити серійне складання «натовської» БМП в Україні

Гендиректор ТОВ “Українська бронетехніка” поділився інформацією про БМП ASCOD, складання якої планується розгорнути в Україні. У бесіді з журналістами Radio NV Владислав Бєльбас похвалився успішними переговорами та досягнутою угодою з Генштабом щодо включення цих бронемашин до планів тестових закупівель і випробувань.

Вищі чини Генштабу та Міноборони, разом із фахівцями “Української бронетехніки”, відвідали виробничі об’єкти компанії-розробника. За підсумками наради, що відбулася пізніше, було оголошено про доцільність локалізації виробництва ASCOD в Україні, з подальшою заміною бойового модуля і деяких інших компонентів українськими аналогами.

Гендиректор підкреслив, що такий підхід сприяє розвитку національної економіки, що особливо важливо в умовах військових дій.

Бойова машина піхоти ASCOD розроблена на замовлення армій НАТО і має різноманітні варіанти конфігурації для різних регіонів, включно з європейським.

Бельбас висловив захоплення технічними характеристиками ASCOD, зазначивши її перевагу над БМП країни-окупанта. Можливість спільного виробництва машин цього типу обговорюється з європейським підрозділом американської корпорації General Dynamics і східноєвропейським холдингом Czechoslovak Group.

Платформа ASCOD має гнучкість, даючи змогу використовувати різні системи озброєння, включно з бойовими модулями, баштами і протитанковими ракетними комплексами тощо. Також наголошується на її високому рівні балістичного і протимінного захисту відповідно до стандартів STANAG 4569.

До універсальної платформи ASCOD можуть додаватися різні системи озброєння, включаючи:

  • бойові модулі з автоматичними гарматами 30/40 мм типу МК 44 Bushmaster;
  • башти з гарматами калібру 105 мм або 120 мм;
  • протитанкові керовані ракетні комплекси;

Характеристики захисту включають:

  • відповідність протоколу STANAG 4569:
  • рівень 4 для балістичного захисту (бронебійний постріл калібру 14,5 мм);
  • рівень 4a/4b для протимінного захисту (10 кг вибухової речовини).

Ці параметри роблять ASCOD високоефективною та адаптивною бойовою машиною, здатною протистояти як балістичним, так і протимінним загрозам. Ця техніка перебуває на озброєнні таких країн, як Іспанія, Велика Британія та Австрія.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше