Українська компанія розробила інноваційні аеростати для моніторингу бойових дронів
Aerobavovna створює аеростати для українських військових, які використовують для спостереження, ретрансляції зв’язку та сигналів керування дронами. Деякі моделі аеростатів вже перевірено на фронті.
Аеростати, наповнені гелієм, можуть перебувати у повітрі тижнями. Аеростати використовуються для встановлення ретранслятора сигналів для FPV-дронів та безпілотників. Відносно невеликий аеростат на 12 кубічних метрів піднімає корисне навантаження приблизно 4 кг на висоту до 500 м і перебуває у повітрі весь день. Ретранслятор має дистанційний пульт, оператор дронів вмикає та вимикає його за потреби і таким чином зберігає заряд батареї.
Встановлений ретранслятор здатний забезпечити зв’язок на відстані 100 км, якщо знаходиться на висоті 300 м. У більшій моделі реалізована подача живлення за пропадом, при такій схемі пристрій працюватиме два тижні, якщо своєчасно змінювати акумулятор або заправляти генератор. Аеростат можна запустити командою із 2-3 осіб за 15 хвилин.
Форма аеростату спеціально розроблена для умов використання. « Проблема в чому – якщо ти піднімаєш і прив’язуєш просто кульку, вона при сильному вітрі прибиватиметься до землі, тому має бути спеціальна аеродинамічна форма, що поєднує кулю та повітряний змій » – каже розробник.
Більшість необхідних компонентів аеростату зроблено в Україні, а частина закордонного виробництва. Сама оболонка стоїть відносно трохи в порівнянні зі складними системами, встановленими на аеростаті.
Деякі аеростати страждають на фронті від ведення вогню за ними, але аеростат, наповнений гелієм, не знаходиться під тиском і втрачає газ і висоту дуже повільно. Він досягає землі за три години після того, як був підбитий. Завдяки цьому при падінні корисне навантаження залишається цілим, якщо не було прямих попадань до нього.